Urobte toto a vaša orchidea bude ešte krajšia: Tieto tipy vyvážite zlatom!

Orchidea sa považuje za symbol ženskosti a krásy. Nie je preto prekvapením, že patrí medzi obľúbené izbovky. Mnohí však nevedia, ako s orchideou naložiť, pretože jej nároky sú trošku vyššie, ako nároky iných izbových rastlín.

Orchidea sa považuje za symbol ženskosti a krásy. Nie je preto prekvapením, že patrí medzi obľúbené izbovky. Mnohí však nevedia, ako s orchideou naložiť, pretože jej nároky sú trošku vyššie, ako nároky iných izbových rastlín. Jej krása však stojí za to, aby ste sa naučili správne sa o ňu postarať. Nie je to také náročné, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Ak jej venujete trochu svojho času, ona sa vám za to odvďačí krásnymi kvetmi.

Prvá vec, ktorej treba venovať náležitú pozornosť, je teplota miestnosti. Orchidea miluje teplo a neznesie zimu. Preto by teplota v miestnosti mala kolísať maximálne v rozmedzí od 18 do 28 stupňov a je lepšie, ak je počas dňa teplota vzduchu asi o 5 stupňov vyššia ako teplota v noci.

Skúsený záhradník a pestovateľ orchideí radí, ako vypestovať nádhernú orchideu, ktorá neprestáva kvitnúť.

Nesmiete zabúdať, že orchidea nemá rada priame slnečné žiarenie. Z toho dôvodu by sa nemala táto rastlina umiestňovať na južnú stranu miestnosti. Dôležitú úlohu hrá tiež správne zavlažovanie. Je lepšie polievať ju pravidelne a v menších dávkach, pretože výdatná zálievka spôsobí, že pôda je príliš vlhká a korene by mohli začať hniť. V lete je vhodné polievať orchideu raz za 7 dní, v zime nie častejšie ako 2 – 3 krát za mesiac. Je dobré sa riadiť aj tým, čo nám hovorí rastlina. Ak začínajú spodné kvety blednúť, pravdepodobne nemá dostatočnú vlahu. To isté platí, ak listy nie sú pekne vzpriamené, ale začínajú klesať a mäknúť.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Môžete orchideu zalievať klasickým spôsobom ku koreňu, ale viac sa odporúča namočiť kvetináč s orchideou do väčšej nádoby s vodou a nechať ho ponorený asi 15 – 20 minút, aby nasala vlahu. V kvetináči musia byť otvory, aby sa voda dostala ku koreňom.

Ako vidíte, starostlivosť o tieto prekrásne rastliny nie je až taká zložitá. Stačí dodržať týchto pár jednoduchých rád a budú skutočnou ozdobou vášho domu, či bytu.