Jedna rada nad zlato: Geniálny dôvod, prečo by ste mali mať doma tieto tablety, aj keď nemáte umelý chrup!

Úžasné veci, ktoré dokážu obyčajné tablety na čistenie protézy. Stačia vám aj tie úplne najlacnejšie, ktoré nájdete na trhu. Tieto veci sa skutočne oplatí vedieť, povedzte o nich aj vašim priateľom.

Úžasné veci, ktoré dokážu obyčajné tablety na čistenie protézy. Stačia vám aj tie úplne najlacnejšie, ktoré nájdete na trhu. Tieto veci sa skutočne oplatí vedieť, povedzte o nich aj vašim priateľom.

Keď sa vám upchá odtok, skúste tento trik. Namiesto čističov potrubí, ktoré môžu poškodiť aj samotné potrubie a to je časom stále slabšie, skúste tabletu na čistenie protézy. Dajte do odtoku a zalejte vodou – perfektne rozpúšťa vlasy, tuk a vápenaté usadeniny.

Tablety na zubnú protézu vhoďte do záchodovej misy a nechajte pôsobiť cez noc.Postačia vám tie najlacnejšie. Toto čistenie opakujte 1x týždenne. Tieto tablety sú výborné aj do WC nádržky, keď sa potrebujete zbaviť vodného kameňa. Dajte asi 3 tablety a s vodným kameňom je pokoj.

Na čistenie ťažšie dostupných nádob – napríklad váz s úzkym hrdlom, alebo fliaš – napustite do takejto nádoby vodu a na noc do nej hoďte tabletu na čistenie protézy. Ráno to vylejte a dobre vypláchnite vodou.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Na čistenie okien a zrkadiel – žiadne šmuhy a úžasný lesk: Do vody na čsitenie okien rozpustíme 1-2 tablety a umyjeme okná, zrkadlá aj rámy.

Ak periete pri nízkych teplotách, majte ich vždy poruke: Máte pocit, že keď periete pri nízkych teplotách, prádlo sa nikdy nevyperie dobre? Pomôžu vám obyčajné tablety na čistenie protézy. 2-3 dámjte do bubna vždy, keď periete pri nižšej teplote (ale občas ich fuknem aj pri vyššej teplote). Prádlo je čisté a voňavé, navyše, tablety rozpúšťajú vodný kameň a usadeniny, takže sa vám poďakuje aj práčka.

Pre každého, kto má zažltnuté záclony a potrebuje ich rýchlo a skutočne účinne vybieliť . Záclony dajte do vody (vody len toľko, aby boli záclony celkom ponorené) a pridajte asi 3 tablety. Nechajte v tejto zmesi dobre vymáčať a môžete aj premiešať rukami. Potom operte ako zvyčajne. Záclony sú krásne biele bez práce.

 

Výborné aj na čistenie termosiek. Napustite vodu, dajte do termosky tabletu a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno vypláchnite a termoska je čistá.

Čistenie šperkov – rozpustite tabletu v pohári, na pár minút vložte dnu šperku a potom len vyberte a osušte. Všetko je krásne čisté.