Kto pozná tieto triky, ten bude mať trávnik ako z katalógu: Nepotrebujete záhradkára, skúste toto a trávnik vám bude závidieť celá ulica!

Fantastické nápady pre váš krásny trávnik. Neváhajte a skúste to, konečne môžete mať záhradu presne podľa vašich predstáv. Ukážeme vám, ako trávnik krásne vytvarovať, oddeliť od zvyšku záhrady, ale aj to, ako môžete rýchlo opraviť suché škvrny na povrchu. Inšpirujte sa!

Ako odstrániť kamene, hrbolce a mať trávnik perfektne zarovnaný?

Najjednoduchšie je trávnik jednoducho otvoriť, kamene vybrať a zeminu pod trávnikom perfektne vyrovnať. Pridajte pod trávu kompost alebo hnojivo, ktoré bude trávnik vyživovať od korienkov.

Ako sa zbaviť vyschnutých škvŕn?

Vyskúšajte, čo dokáže obyčajné pivo. Skúste ho na škvrnu aplikovať po dobu aspoň 1 týždňa. Pivo obsahuje také spojenie cukrov, kvasiniek a živín, ktoré na trávnik pôsobia doslova zázračne. Môžete pokojne použiť aj pivo po záruke, vaša trávička sa vám poďakuje!

Drobné cibuľky vložte pod trávnik!

Krókusy alebo narcisy vložte priamo pod trávnik a následne jednoducho prikryte. Najlepšie je otvoriť trávnik do tvaru písmena H. Na jar máte postarané o krásnu prírodnú ozdobu.

Najjednoduchší spôsob, ako vytvarovať trávnik!

Tento tip poskytol profesionálny záhradník Lucas. Toto je jeho postup krok za krokom:

A čo poviete na tvar kruhu?

Kruhový trávnik môže najkrajšou ozdobou záhrady

Oddeľte trávnik od zvyšku záhrady

Stačí, ak si naznačíte hranicu a trávnik jednoducho vyberiete. Na jeho mieste môžete vytvoriť krásny kvetinový záhon.

Čo môžete použiť na oddelenie trávnika?

Máte desiatky možností – od staršej strešnej krytiny, cez kamienky, tehly, až po špeciálne oddeľovače, ktoré jednoducho zapichnete do zeme.

Dnes najobľúbenejšie