Ani tieto trendy záležitosti nesmú v roku 2017 chýbať v dámskom šatníku

Patríte medzi ženy, ktoré rady sledujú aktuálne módne trendy a práve im podmieňujú nákupy nového oblečenia? Potom je tento článok určený práve vám. Povieme vám v ňom tipy na dámsku módu, ktorá by v roku 2017 rozhodne nemala chýbať ani vo vašom šatníku.

Farba zelene

Na začiatok nesmieme opomenúť hlavný trend roka, ktorý predstavuje každoročne predstavovaná farba sezóny. Tou tohtoročnou je farba zelene, teda zeleno-žltý, relatívne výrazný odtieň. Ak si v jeho tónoch zaobstaráte kabát, dámske šaty či rôzne doplnky, práve počas tohto roka ich určite využijete. Takisto sa zelenú farbu nebojte kombinovať aj s inými odtieňmi. Stávkou na istotu je jej doladenie s bielou, prípadne čiernou, zaujímavo však vyznejú aj kombinácie s kráľovskou modrou a ružovou. Práve púdrová ružová bola farbou roka 2016 a ak máte z minulej sezóny kúsky práve v ružovom prevedení, nebojte sa ich vytiahnuť ani teraz. Ružová je totiž mnohými odborníkmi považovaná za novú čiernu, teda univerzálnu farbu dámskej módy vhodnej na akúkoľvek príležitosť.

Spojenie športového a elegantného oblečenia

Výrazným trendom roku 2017 je tiež prepojenie športového s elegantným. Preto sa môže pokojne stať, že mnohé materiály či strihy, ktoré sa pôvodne spájajú so športovým oblečením, sa objavia práve v elegantnej móde. Spojenie týchto dvoch svetov módy je vyjadrené slovom athleisure. Trendy dámske oblečenie preto v tejto sezóne môže priniesť aj netradičné nohavicové kostýmy s teplákovými prvkami či elegantné šaty s výraznými športovými elementmi.

Prezentovanie myšlienok módou

Zabúdať tiež nemôžeme na aktivizmus, teda prezentovanie rôznych myšlienok prostredníctvom oblečenia. Okrem športového je dovolené aplikovať výrazné nápisy aj na elegantné kúsky a vyraziť s nimi do spoločnosti. Mnohé kúsky inšpirované aktuálnymi trendmi roku 2017 nájdete aj v internetovom obchode s dámskou módou Fashionmafia.sk.