Toto nám zabralo na vlhkú miestnosť úplne najlepšie, odporúčam každému: Rada, s ktorou budete mať doma konečne sucho!

Dobrý deň, píšem o nápade, ktorý nám pomohol s nadmernou vlhkosťou v pivnici. Chceli sme ju prerobiť na letnú kuchyňu, ale keďže tam dlho problém s oknami, udržiavala sa tam vlhkosť a aj pleseň na stenách.

Dobrý deň, píšem o nápade, ktorý nám pomohol s nadmernou vlhkosťou v pivnici. Chceli sme ju prerobiť na letnú kuchyňu, ale keďže tam dlho problém s oknami, udržiavala sa tam vlhkosť a aj pleseň na stenách. Keď sme vypratali miestnosť a vymenili okná, vlhkosť v priestore bolo potrebné nejak zmierniť a keďže ja chlórové prostriedky proti plesni nepoužívam kvôli astme, vyskúšala som radu, čo som čítala na internete. Základom je nachystať si dostatočné množstvo obyčajnej soli – tá dokáže dobre absorbovať vlhkosť a dá sa opakovane použiť.

Postupovali sme takto:

Nachystali sme si dostatočné množstvo soli. Do plytkých nádob pozdĺž celej steny, ktorá bola vlhká sme dali nádoby naplnené soľou a nechali sme pôsobiť. Soľ začne naberať vlhkosť a preto ak chcete skúšať túto metódu, musíte soľ pravidelne sušiť. Ak by ste ju nechal príliš dlho vlhkú v miestnosti, sama sa stane zdrojom vlhkosti. Takže soľ som jednoducho vždy hodila na plech a nechala presušiť v rúre alebo na radiátore. Takto ju môžete používať stále dookola. Nezabúdajte tiež na pravidelné vetranie. Nakoniec sme stenu ešte vydezinfikovali vápnom, aby sa pleseň už nevrátila. Teraz máme s svätý pokoj.

Stanka V.

Dnes najobľúbenejšie