Toto môže pomôcť v núdzi: Trik, ako naštartovať auto s vybitou batériou!

Určite ste už niekedy dostali do situácie, kedy ste nemohli naštartovať vozidlo, pretože malo vybitú batériu. Ak nemáte poruke iné vozidlo, ktoré by vám pomohlo naštartovať, nabíjačku, novú batériu, ani žiadnu inú možnosť, tento trik vám môže pomôcť.

Ak máte staršie vozidlo, alebo ste ho nechali vonku počas tuhých mrazov, určite ste sa už stretli s problémom vybitej batérie. Niekedy k tomu stačí len zabudnúť vypnúť svetlá a vozidlo o pár hodín jednoducho nenaštartujete.Tento muž sa s podobným problémom stretol už viackrát a kedže vždy nemal poruke nabíjačku, iné vozidlo či dokonca novú batériu, musel si jednoducho poradiť sám. Prišiel s nezvyčajným nápadom, ktorý vo veľkej núdzi môže skutočne pomôcť. Ide o rozhýbanie vozidla pomocou lana – nie však tak, že ho zapojíte za iné vozidlo. Tento spôsob však funguje len v prípade vozidiel s manuálnou prevodovkou a najlepšie pri vozidlách s pohonom na benzín.

Ako naštartovať auto s vybitou batériou

1. Zdvihneme jedno z predných kolies (ak ide o vozidlo s predným náhonom)

fnkya1titrr4ic1-medium

2. Zatiahneme ručnú brzdu a zaradíme na 3. prevodový stupeň.

fk6re9yitrr4ic2-medium

3. Kľúč otočíme do polohy ACC (alebo polohy ON v závislosti na type vozidla)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

fw42wbgitrr4ic3-medium

4. Potom namotáme povraz okolo zdvihnutého kolesa a prudko zatiahneme – čím silnejší ste, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa vám to podarí už na prvý alebo druhý krát.

fhgiy48itrr4ic4-medium

f0kql5gitrr4ica-animated-large

Tento spôsob najlepšie funguje pri automobiloch na benzínový pohon. Pri dieselových automobiloch ide rozhýbanie kolesa veľmi ťažko.

Tento postup rozhodne neberte ako náhradu štandardných postupov, chápte ho len ako riešenie v krajnej núdzi. Nezabúdajte tiež na bezpečnosť!