Tomu sa hovorí vynaliezavosť na najvyššej úrovni: 17 geniálnych trikov moderných babičiek!

17 perfektných trikov a nápadov, vďaka ktorým budú bežné činnosti pre vás jednoduchšie a budete si môcť učiť naplno zábavu a spoločne strávený čas s vašimi vnúčatkami. Tieto tipy navyše celkom iste využijú aj rodičia.

Byť starým rodičom je obrovských šťastím, ale aj veľkou výzvou. Starostlivosť o vnúčatá – predovšetkým tie mladšie – môže dať poriadne zabrať a nejeden starý rodič, musí využívať obratnosť a vynaliezavosť na každom kroku. Prinášame vám 17 perfektných trikov a nápadov, vďaka ktorým budú bežné činnosti pre vás jednoduchšie a budete si môcť učiť naplno zábavu a spoločne strávený čas s vašimi vnúčatkami. Tieto triky navyše celkom iste využijú aj rodičia.

Inšpirujte sa:

Samolepky vo vnútri topánky vám pomôžu rýchlo a s presnosťou určiť, ktorá topánka je ľavá a ktorá pravá. Túto pomôcku využijete najmä v zhone.

1

Centové mince prilepené na podrážke detskej obuvi – skvelý nápad, ktorý malých tanečníkov perfektne zabaví.

2

V prípade, že deti si nevedia zapamätať, ako správne držať nožnice, skúste im na necht palca nakresliť smajlíka. Potom im stačí len vysvetliť, že pri strihaní musí byť usmiata tvárička vždy hore.
triky babičiek

...

Cumlíky skladujte v čistých plastových téglikoch.

3

Plastová nádoba, alebo košík na detské jedlo do auta.

6

Stará taška na fotoaparát má ďalšie perfektné využitie. Skvelé na prehľadné usporiadanie detskej výbavy na výlet.

7

Aby boli vlásky bábiky opäť krásne hladké a zabránili ste ich zamotaniu – prípadne ich potrebujete rozmotať. Uymte bábike vlasy vodou v ktorej rozpustíte trochu aviváže.

8

Sóda na pranie zmiešaná z obyčajným tekutým mydlom – perfektný odstraňovač aj tých najodolnejších detských škvŕn.

5

Plachta ako spoľahlivá ochrana pred komármi a dotieravým hmyzom.

9

Aby sa deti naučili, že toaletným papierom sa neplytvá, vyrobte im menšiu pomôcku.

10

Chcú deti vyskúšať prskavku? Použite plastový pohár ako ochranu detských rúk pred iskričkami.

11

Chystáte sa s deťmi k bazénu? Aby sa klzkom povrchu nepošmykli – obzvlášť ak majú gumenú obuv, naneste na podrážky dva pásiky lepidla – použite lepiacu pištoľ a nechajte zaschnúť. Deťom sa vďaka tomuto triku nebude šmýkať.

12

Nálepky s rukou na aute pomôžu, aby sa deti na parkovisku náhodou nezatúlali.

13

Nafukovací bazén ako zábavná a bezpečná oáza pre dieťa, v ktorej sa zabaví dlhú dobu.

14

Ak sa chystáte na miesto, kde pravdepodobne budete dlhšiu dobu čakať – napríklad u lekára. Majte v poruke pero a farebné papieriky. S touto výbavou vymyslíte pre deti skvelú zábavu, pri ktorej prečkajú nudné čakanie.

15

Pomocou gumičky naučíte dieťa, ako správne držať ceruzku.

16

Na klzkom povrchu udržíte kočík vďaka zväzovačom na káble. Upevnite ich okolo kolies, konce odstrihnite a kočík bude držať pevne na svojom mieste.

stroller-hacks