Táto nenápadná surovina dokáže zachrániť orchideu a prospeje aj ostatným izbovým rastlinám!

Surovina, ktorú používame na niečo celkom iné, dokáže skvele poslúžiť aj vašim rastlinkám. Pozrite sa, ako!

Škorica – korenie, ktoré je vynikajúce nielen v kuchyni, ale aj pre naše zdravie. Urýchľuje látkovú výmenu, má antiseptický účinok a jej príjemná vôňa sa využíva aj pri liečbe problémov s nespavosťou. To však ani zďaleka nie ej všetko, málokto vie, že škorica je aj vynikajúcim pomocníkom pre naše izbové rastlinky. Stimuluje rast, bojuje proti chorobám, škodcom a listom dodáva úžasný lesk.

Ako škorica môže pomôcť?

Ak sa chystáte presádzať rastlinky, jemne posype korene škoricou. Má dezinfekčný účinok a rastline pomôže rýchlo sa prispôsobiť a dobre zakoreniť. Navyše, rastlina bude chránená pred plesňou.

Škorica tiež ochráni rastlinu pred škodcami ako sú mravce a hlodavce. Tiež zabraňuje parazitickým ochoreniam. Jednu lyžičku škorice rozpustite v odstátej vode a z času na čas ňou zalejte izbové rastliny. Rastlinkám táto kúra pomôže rastlinke ku zdraviu, kráse, lesklým listom a vitalite.

Prvá pomoc pre orchideu

Ak vaša orchidea zjavne chradne a potrebuje nutne pomoc, ideálnym pomocníkom je opäť škorica. Zmiešajte ju s izopropylakoholom a trochu tejto zmesi dožičte chradnúcej rastline. Pôsobí to ako reštart.

642x361_IMAGE_3_Can_You_Really_Use_Honey_and_Cinnamon_for_Weight_Loss

Škorica je tiež vynikajúcou prírodnou alternatívou proti chemickým prostriedkom, keď orchideu napadne choroba (čierna fľakatosť). 1 čajovú lyžičku zmiešajte so šálkou vody a pomocou širšieho štetca naneste na napadnuté listy rastliny. Keď sa ochorenie vytratí, škoricu z listov jednoducho opláchneme.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Proti plesni

Ak vaše rastlinky napadla biela pleseň, ktorá je jasne viditeľná v pôde, opäť vám pomôže škorica. Prvým krokom, je čo najviac plesne odstrániť fyzicky – vybrať rukami v rukaviciach (pleseň okráda rastlinky o živiny a rýchlo by zahynuli). Potom do pôdy aplikujte mletú škoricu – jej aktívna zložka cinnamaldehyd funguje ako vynikajúci prírodný fungicíd a odstráni aj neviditeľné zvyšky plesní. Škorice však použite len tenkú vrstvu.