Takto som raz a navždy vyriešila problém s neustálym namŕzaním chladničky: Teraz spotrebuje neúmerne menej elektriny a nenamŕza!

Moja chladnička má už síce svoje roky, ale kedže stále slúži, bolo by mi ľúto vyhodiť ju. Najväčším problémom bolo namŕzanie zadnej steny na chladničky, ktoré spôsobí, že chladnička vám žerie omnoho viac elektriny.

Moja chladnička má už síce svoje roky, ale kedže stále slúži, bolo by mi ľúto vyhodiť ju. Najväčším problémom bolo namŕzanie zadnej steny na chladničky, ktoré spôsobí, že chladnička vám žerie omnoho viac elektriny. Čítala som, že stačí centimetrová vrstva ľadu a spotreba stúpne až o 70%!!! Chladničky samozrejme pravidelne som odmrazovala, ale toto bolo pre mňa už skutočne neúnosné, zdalo sa mi, že stále sa to zhoršuje. Poradím vám malý hókus pokús, o ktorom som čítala v časopise a mne sa osvedčil. AK nemáte moderné chladničky so systémom anti-frost, možno to oceníte tiež.

Mne sa osvedčil jednoduchý trik

Keď som naposledy odmrazovala, steny – aj tie za spodnými zásuvkami som potrela olejom. Stačí úplne malá vrstva, a funguje to tak, že ľad sa nebude schopný tvoriť na klzkom povrchu, keďže sa na ňom neudrží. Olejom som potrela aj regáliky na zadnej strane, kde sa dotýkajú steny chladničky (tam sa mi tvorili veľké kusy ľadu). Postup z času na čas zopakujem, vždy vytriem do sucha a jednoducho pretriem olejom alebo glycerínom.

 

Aby vám tesnenie dlho vydržalo

Aj poškodené tesneneie môže spôsobiť nadmernú tvrobu ľadu a vysokú spotrebu energie. Aby vám vydržalo čo najdlhšie, najskôr ho dobre umyte obyčajnou vodou so saponátom a potom natrite glycerínom.

Tak toto sú moje rady, ešte nezabudnite, že tovar by nemal byť nalepený na zadnej stene chladničky a tiež že treba pravidelne čistiť žliabok na odtekanie vody – ja používam obyčajnú slamku. Moja chladnička má už riadne cez 10 rokov a stále je dobrá.

Ľubka N.

Dnes najobľúbenejšie