Lacný likvidátor prachu, ktorý používajú aj v hoteloch a galériách: Zbohom každodenné behanie s prachovkou a rozžiari to aj podlahy v celom byte!

Tento jednoduchý trik je pre každú domácnosť perfektným zlepšovákom. Vďaka nemu sa bude prach usádzať na nábytku, rámoch obrazov, aj na zrkadlách a oknách omnoho menej. Navyše, rozžiari vašu podlahu aj obkladačky v kúpeľni.  Tento výrobok sa nazýva tekutý glycerín.

Glycerín zabraňuje usadzovaniu prachu, ošetruje povrch a pôsobí rovnako ako antistatický sprej proti prachu – zabraňuje usadzovaniu prachu. Navyše, čoho sa dotkne, to doslova rozžiari!

Používa sa na ľahké a rýchle odstránenie prachu zo zrkadiel, ale aj lakovaných povrchov. Tento prostriedok sa používa aj na čistenie hotelov a múzeí, pretože tento hustý produkt bez zápachu vytvára na povrchu neviditeľnú vrstvu, ktorá odpudzuje prach.

Takto ho použite!

Kvapnite niekoľko kvapiek glycerínu na handričku z mikrovlákna a utrite nábytok ako bežne. Rovnako pretrite aj zrkadlo, okno a lakované povrchy.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Keď budete leštiť okná, kvapnite na handričku aj pár kvapiek glycerínu – ochráni povrch okna usádzaním kvapiek dažďa.

Glycerín môže byť tiež použitý na ošetrenie a rozžiarenie drevených parkiet a laminátových podláh – dlho ich udrží čisté a krásne lesklé. Pridajte niekoľko kvapiek glycerínu do vody na umývanie a potom jednoducho umyte parkety.

Glycerín tiež perfektne odstraňuje škvrny. Keď narazíte na odolné škvrny, votrite niekoľko kvapiek glycerínu do škvrny a vyperte ako zvyčajne.

Glycerín sa tiež používa v kozmetických výrobkoch. Vhodný aj na starostlivosť o vlasy – dajte niekoľko kvapiek glycerínu do šampónu a vlasy budú oveľa lesklejšie. Ak pridáme kvapku glycerínu do krému na ruky, bude  pokožka mäkšia a jemnejšia.

Trochu glycerínu kvapnite na zápästie a nastiekajte na toto miesto voňavku. Vôňa vám nevyprchá celý deň.

Glycerín je možné zakúpiť na viacerých miestach (lekárne, drogérie, ale aj v internetových obchodoch – 2 dl približne 2 Eurá)