Švédsky trik proti kliešťom a hávedi: Vyskúšala som a môžem len a len odporučiť!

Keď som žila vo Švédsku stretla som sa s touto „protikliešťovou“ metódou. Ľudia tam minimálne používajú chemické repelenty a stavujú na to, čo poznajú roky a skutočne to funguje.

Keď som žila vo Švédsku stretla som sa s touto „protikliešťovou“ metódou. Ľudia tam minimálne používajú chemické repelenty a stavujú na to, čo poznajú roky a skutočne to funguje. Ja som vyskúšala aj doma, je to celkom bez chémie a s kliešťami problém nemám. Mimochodom, tento nápad vyskúšali aj moji známi, ktorí s nami vo švédsku boli a tiež si nevedia vynachváliť.:-)

Tip na okraj, tiež z pobytu vo Švédsku: Vedeli ste, že pavúky neznesú vôňu vína? Jednoducho sa trochu vína od večere vždy dalo do fľaše s rozprašovačom a pridala sa aj voda a mätová esencia. To sa nastriekalo zvonku na dvere a aj okolo balkónu a okien. Tiež som sa naučila, že pavúky priťahuje zelená farba a zelené steny sú pre pavúky extra príťažlivé.

Potrebujeme:

1 vrecko sušeného rozmarínu (ja pestujem doma, tak používam vlastný)

700 ml vody

1 lyžicu vínneho octu

Postup:

Vodu privedieme do varu, zložíme z plameňa a pridáme bylinky.Necháme lúhovať, kým tekutina celkom nevychladne. Pridajte ocot, premiešajte a sceďte. Uchovávame v nádobe s rozprašovačom v chladničke. Pred odchodom von nastriekame na pokožku aj odev a obuv.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Peťa K.