Sused mi poradil recept na veľkú úrodu: Stačí do vody pridať po lyžičky tohto zázraku!

Pestovanie zeleniny je náročná úloha. O to viac, že ​​úroda často neodzrkadľuje vynaložené úsilie.

Pestovanie zeleniny je náročná úloha. O to viac, že ​​úroda často neodzrkadľuje vynaložené úsilie.

Ako teda môžeme zabezpečiť, aby nám naše rastlinky poskytli bohatú úrodu ako odmenu za našu prácu? Pomôže vám tento jednoduchý trik!

Postrek z kyseliny boritej

Kyselina boritá je bežnou súčasťou väčšiny domácností. Je ľahko rozpustná vo vode a zohnať ju môžete dokonca aj v predajniach s potrebami pre záhradkárov.

Kyselina boriát, presnejšie jej aktívny prvok bór, vykonáva jednu z najdôležitejších funkcií vnútri rastlín – normalizáciu syntézy dusíka.

Normálny vývoj rastlín bez bóru je nemožný. Je nevyhnutný pre rast vegetatívnej hmoty a dokonca aj pre zlepšenie chuťových vlastností plodov.

V praxi sa ukázalo, že používanie bóru v postreku paradajok, uhoriek, cukety, papriky či baklažánov môže zvýšiť ich úrodu o 15-36%.

Nedostatok bóru v pôde vedie k zlému rastu a vývinu a dokonca k úhynu rastlín. Aby ste tomu zabránili, pripravte takéto riešenie: polovicu čajovej lyžičky prášku kyseliny boritej rozpusťte v 10 litroch vody a používajte ako postrek.

Bór podporuje klíčenie a rast plodov. Taktiež prispieva k zvýšeniu obsahu cukru v plodoch, takže sú chutnejšie.

Takto ošetrená zelenina navyše lepšie absorbuje organické a minerálne látky z pôdy, takže je odolnejšia voči chorobám. Okrem toho je takýto postrek aj účinnou ochranou proti hmyzu.

Najlepšie je rastliny postriekať skoro ráno a večer. Nie je vhodné postrekovať počas horúcich dní popoludní, nakoľko by sa rastliny mohli spáliť.

Dnes najobľúbenejšie