Vďaka tomuto starému záhradkárskemu kúzlu si namnožíte čokoľvek: Ujme sa aj to, v čo ste už ani nedúfali!

Túto metódu poznám už od môjho deda. Používame ju vždy, keď chceme niečo namnožiť odrezkami – od obyčajných muškátov, cez levanduľu, až po ovocné stromy. Pokojne môžete vyhodiť urýchľovače zakorenenia – na tento starý recept sa veru nechytajú.

Zázrak na zakoreňovanie máte možno na záhrade!

Poobzerajte sa, či na svojom pozemku, alebo pred domom nemáte vŕbu. Podstata triku totiž tkvie v tom, že pre zakoreňovanie využijete drevenú hmotu vŕby. Všetko, čo potrebujete je 15 až 20 vetvičiek akejkoľvek odrody vŕby a nádoba s vodou.

Ako na to?

Umiestnite narezané vetvičky do nádoby a zalejte mierne vlažnou vodou. Nechajte ich minimálne 24 hodín vo vode (odporúča sa však aj 48 hodinový pobyt), potom vetvičky vyberte a do takto získaného roztoku ponorte na jeden deň odrezky, ktoré chcete zasadiť. Po uplynutí tejto doby ich zasaďte na miesto, ktoré ste si vybrali. Prírodný zakoreňovací roztok je možné uchovať na chladnom mieste, alebo priamo v chladničke po dobu jedného mesiaca bez straty účinku. S odrezkami dokáže skutočne ohromné veci. Vyskúšajte tento starý, overený recept.