Slovenské titulky k videám na youtube: Netreba vedieť cudzie jazyky, s týmto nástrojom sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť!

Radi sa inšpirujete videami na youtube, ale limituje vás jazyková bariéra? Ak neovládate cudzie jazyky, môže to byť pre vás problém. Existuje veľa inšpirácií, návodov, či náučných videí, ktoré jednoducho v slovenčine spracované nenájdete. Ale nezúfajte! Na youtube existuje nástroj, ktorý funguje podobne ako google prekladač. Vďaka nemu bude pre vás množstvo videí odteraz dostupných so slovenskými titulkami, čo značne rozšíri vaše možnosti. Samozrejme treba rátať s tým, že slovenčina v titulkoch nebude perfektná. Ale vo väčšine prípadov je preklad dostatočne zrozumiteľný a nie je problém ho pochopiť :)

Ako na to

Vyhľadajte si video, ktoré vás zaujíma a zistite, či sú dostupné titulky v pôvodnom, alebo inom jazyku. Kliknite na ikonku na zapnutie titulkov (viď obrázok).

Kliknite na ikonku s nastaveniami (ozubené koliesko) a v menu kliknite na možnosť „Titulky“. Po kliknutí vám vyskočí ďalšie menu so všetkými jazykmi, v ktorých sú dostupné titulky.

Medzi dostupnými jazykmi nájdete aj možnosť „Automaticky preložiť“.

Kliknite na túto ikonku a zobrazí sa vám panel s jazykmi. Tam vyhľadajte jazyk „Slovenčina“ a kliknite.

Hotovo! Následne sa vám budú zobrazovať titulky preložené do slovenského jazyka :)

 

 

 

 

Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie