Je úplne zdarma a v júli doženie všetko, čo rastline chýbalo: Aj slabé a neskoro vysadené rodia ako divé až do jesene!

Tento recept je úžasný v tom, že vďaka nemu dokážete aj s neskôr vysadenými, slabými a málo rodiacimi rastlinkami zázraky.

Tento recept je úžasný v tom, že vďaka nemu dokážete aj s neskôr vysadenými, slabými a málo rodiacimi rastlinkami zázraky. Látky, ktoré obsahuje majú totižto priamo vplyv na produkciu kvetov a produkciu plodov. Ak ho teda rastlinkám dáte v júli, ich energiu vyženiete na maximum. Recept je starý, ale veľmi účinný – ja ho používam roky a viem, že aj neskôr vysadené rastlinky s ním dosiahnu úžasné veci.

V čom spočíva tajomstvo?

To je v kosthoji, zatiaľ čo na jeseň využijete korene pre svoje zdravie, v júli využijete jeho listy. V listoch sú práve vďaka hlbokým koreňom koncentrované živiny. Tieto živiny z hlbších vrstiev sú pre iné rastlinky nedostupné, takto im ich dodáte priamo ku koreňom.

Ako ho pripraviť?

Potrebujeme len listy kostihoja, vedierko a kameň na zaťaženie.

Z kostihoja odstránime všetky stonky a kvety a necháme len listy, na čistenie rastlín je dobré použiť rukavice, aby vám nedráždili pokožku. Dáme ich do vedra, zalejeme vodou a zaťažíme kameňom.

Teraz už len necháte stáť. Listy sa postupne začnú rozkladať a uvoľňovať  páchnucu hnedú tekutinu. práve v nej sa ukrývajú všetky cenné živiny a látky, ktoré prospievajú rastlinkám a dokážu ovplyvniť ich energiu a teda produkciu plodov. Tekutinu zberáme do plastovej nádoby a používame na zalievanie rastlín zriedenú v pomere 1:10. Čím tmavšia je tekutina, tým ju viac treba zriediť. Zalievame približne 1x za 10-14 dní, až do jesene.

Dnes najobľúbenejšie