Šikovná Slovenka vytvára z plienok úžasné kreácie, ktoré nemajú páru

Na túto pozoruhodnú aktivitu nás upozornila naša čitateľka, priateľka tvorivej ženy Petry. Rozhodli sme sa ju preto osloviť a sprostredkovať jej krásnu prácu aj naším čitateľom.

Petra sa k tvorbe plienkových tortičiek dostala krátko predtým, ako sa jej narodil syn, pre ktorého hľadala vhodný darček. Keďže ju výber na internete neoslovil a sama bola celý život kreatívna, povedala si, že nie je možné, aby sa nedalo vymyslieť niečo štýlovejšie, luxusnejšie, originálnejšie a elegantnejšie a pustila sa do tvorby.

Petra sa rozhodla vyrobiť originálnu plienkovú tortičku a keďže hneď prvý kúsok sa jej podaril nad očakávania, vo výrobe pokračuje dodnes. „Tortičky robím poschodové, približne 3-7 poschodí, do ktorých sa zmestí 100 kusov plienok, aby z nich mala mamička adekvátny efekt. Na vrch dávam navyše originálnu hračku či plyšáka a tortičku dekorujem,“ popísala pre server To je nápad! Petra.

Ako ďalej popísala, spredu je torta jednoduchá a do zadnej časti umiestňuje hrkálky, hračky, ponožtičky, podbradníček či topánočky. Ako Petra sama uvádza, výroba jednej tortičky trvá približne 3-4 hodiny. No nie vždy je to jednoduchú proces. „Niekedy tortičku večer vyrobím a som spokojná, no ráno sa na ňu pozriem a nezdá sa mi dokonalá tak ju prerobím,“ neskrýva svoj perfekcionizmus Petra. Ako sama priznáva, tortičky sú jej hobby, psychohygiena a relax. Na výrobe ju najviac baví, keď vidí radosť druhých ľudí, ktorí si tortu preberajú a ona ich tak dokáže urobiť šťastnými.

„Čo darovať rodinke s novorodencom, keď nevieme, čo má doma a čo jej chýba? No a plienky sú predsa potrebné non-stop,“ hovorí Petra o praktickosti svojich výrobkov.

...

Petra ďalej upozorňuje, že prvky na svoje tortičky pochádzajú z celého sveta. Jej vášňou je totiž cestovanie, sama tvrdí, že precestovala už pol sveta. „Niekto na cestách ide do obchodu so suvenírmi, no moje cesty smerujú do obchodov s dekoráciami, hračkami, stužkami či tapetami. Preto sú torty také zaujímavé, lebo dekorácie pochádzajú z tých najodľahlejších miest ako Amerika, Afrika, Keňa, Kanada, Maurícius, Izrael, Ázia ale aj Európa,“ spomína autorka na zoznam krajín, ktoré už navštívila.

Petrine výrobky sú neopakovateľné – každý kúsok je originál. „Kópie nerobím, keďže je nemožné opäť sa dostať k rovnakým dekoráciám. Každá torta je originál. Nerátala som ich, no okolo 300 ich už isto bolo,“ dodáva.

Petra má však srdce na správnom mieste a tak tortičky nielen predáva, ale rada ich aj daruje na miesta, kde urobia radosť. Napríklad na detskú onkológiu, gastroenterológiu, fyzioterapiu, kožné oddelenie, do detskej ambulancie a podobne, nech sa detičky potešia.

„Tiež som prispela do krízového centra pre týrané matky, no často darujem tortičky na súťaže krásy či na plesy do tomboly,“ pripomína Petra nezištný charakter svojej práce.

A čo v prípade? Ak by si niekto chcel Petrine výrobky kúpiť? Ceny sú vraj podľa želania zákazníka, lebo viem, že každý má iné možnosti. Petra však zdôrazňuje, že nejde o jej zárobkovú činnosť ale o koníček. Ceny teda obvykle slúžia iba na pokrytie nákladov na výrobok.

Petre stačí prezradiť pohlavie bábätka, želanú farebnú kombináciu a ostatné je na šikovných rukách autorky. Tá už svoje tortičky vyrábala pre množstvo ľudí nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Nemecku, Švajčiarku či na Ukrajine. Keďže sú jej výrobky veľmi obľúbené, občas vyrobí aj iné torty, ktoré potešia nielen bábätká a ich rodičov, ale aj dospelých, napríklad tortičky z alkoholu či sladkostí.