To, čo vyrobila táto žena z obyčajnej polystyrénovej tácky, vám vyrazí dych: Hotové umelecké dielo!

3610

Výzdoba interiéru nemusí byť vždy drahá. Dokázala to aj táto žena z retete-usoare.info, ktorá svojim kreatívnym prístupom ukázala, že využiť sa dá naozaj čokoľvek. Aj to, čo iní považujú za smeti.

Polystyrénová tácka je z ľahkého, hustého a dobre spracovateľného materiálu a dajú sa z nej vytvoriť neuveriteľné veci. Stačia vám pritom obyčajné nožnice a štipka fantázie.

Nápad č. 1

Obyčajná krabička s vrchnákom sa dá premeniť na zaujímavú šperkovnicu, či darčekovú krabičku. Stačí si len vystrihnúť z polystyrénovej tácky ornamenty, ktoré si nakreslíte rukou alebo podľa šablóny. Potom ich nalepte na krabičku a namaľujte. Pekne vyzerá efekt patinovanej vrstvy.

Nápad č. 2

Z jednoduchého kusu lepenky urobte fotorámik. Určte veľkosť rámu a prilepte zozadu 3 pásy lepenky požadovanej veľkosti. Týmto spôsobom budete môcť podľa potreby meniť svoje fotografie. Potom vyrežte ozdoby z tácky a umiestnite ich na vonkajšiu stranu rámu. Nalepte ich, namaľujte a naneste vrstvu patiny.

Ak viete, akú fotografiu si zarámujete, môžete vzor ladiť tematicky k fotografii.

Nápad č. 3

Vyrobte si originálne vianočné ozdoby. Ako základ poslúžia polystyrénové dekoračné gule, ktoré kúpite v hociktorom hobby obchode. Môžete však využiť aj plastové vrchnáky. Z polystyrénovej tácky vystrihnite požadované tvary a nalepujte na dekoračnú guľu. Potom už len upevnite uško a môže byť krásnou ozdobou vášho vianočného stromčeka.

Ako vidíte, aj z odpadového materiálu môžu vzniknúť naozaj pekné a originálne veci. Navyše do tejto tvorivej činnosti môžete zapojiť aj deti.

Témy:


Pridajte svoj komentár