Našli ste takýto puding po záruke? Máte v ňom pomoc, o ktorej ste ani netušili – ráno vám ušetrí drahocenný čas!

Neuveríte, ako perfektne môžete využiť vanilkový puding aj po záruke.

Trikov a tipov do domácnosti nie je nikdy dosť, najmä vtedy, ak nám dokážu skutočne uľahčiť prácu a pomôžu vyriešiť bežné problémy rýchlo, jednoducho a najmä lacno. Naučíme vás netradičné – avšak veľmi užitočné tipy, ako využiť zlatý klas, vanilkový alebo iný puding!

Vanilkový puding na okná

4853419_orig

Puding nie je len skvelou sladkou pochúťkou, ale môže vám skvele uľahčiť právu pri umývaní okien. Na 5 litrov vody postačí jeden pudingový prášok (Zlatý klas, vanilkový – je to jedno). Premiešajte a touto zmesou okná jednoducho umyte. Leštiť ich už nebude treba.

Žiaden zápach po vysávaní

Nenávidíte typický zápach, ktorý vzniká pri vysávaní, vyskúšajte toto. Pred vysávaním nasypte na koberec sódu bikarbónu a priamo do vrecka nasypte vanilkový puding. Okrem čistoty a sviežosti budete mať v byte aj krásnu vôňu vanilky.

Po mastných škvrnách ani stopy

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ak ste nechtiac rozliali na koberec niečo, po čom vnikli nepekné mastné škvrny, stačí, ak nasypete na škvrnu trochu vanilkového pudingu a nechať pôsobiť 20 minút. Potom jednoducho vysajte. Rovnakým spôsobom odmastíte aj kožený nábytok – nechajte však pôsobiť dlhšie aspoň cez noc a na druhý deň pretrite čistou hadričkou.

Trik, ktorý vám ráno ušetrí drahocenný čas!

Ak ste si ráno všimli, že vaše vlasy by už potrebovali umyť, ale nemáte čas, tento recept vás zachráni. Zmiešajte lyžičku sódy bikarbóny a lyžičku zlatého klasu alebo vanilkového pudingu. Tento prášok si vmasírujeme do mastných vlasov a pokožky a potom pretrieme uterákom, akoby sme sušili vlasy a následne prečešeme hustým hrebeňom. Vlasy sú ako čerstvo umyté.

Pomoc na spálenú pokožku

Výborný tip, ak to preženiete s pobytom na slniečku. Stačí, ak zmiešate vanilkový puding s vodou a nanesiete na podráždené a bolestivé miesta. Nechajte uschnúť a potom zľahka opláchnite vlažnou vodou – rýchlo sa vám uľaví. Rovnakým spôsobom upokojíte aj miesto po uštipnutí komárom,a lebo iným hmyzom.

Bežecké topánky a tenisky bez zápachu

Stačí, ak nasypete do vnútra topánok a ráno vyklepete, alebo vysajete. Puding absorbuje zápach a zanechá príjemnú vôňou.

Uzol na retiazke? Žiaden problém!

Stačí, ak ho posypete trochou  vanilkového pudingu a teraz ju budete môcť rozmotať omnoho jednoduchšie. Tento nápad pomôže nielen s uzlom na retiazke, ale aj šnúrkach či inde.

Striebro bude čisté a nádherne lesklé

Ak potrebujete vrátiť iskru strieborným šperkom, alebo vybaveniu, zmiešajte vodu s pudingom, naneste hrubú vrstvu na striebro a nechajte schnúť. Po uschnutí ju zotrite a striebro vyleštite. Bude úžasne žiariť – doslova ako nové.