Pred zrkadlom už ráno nebudete tráviť hodiny: 10 perfektných trikov, ako sa zakaždým zobudiť s dokonalými vlasmi!

Poznajú to najmä takmer všetky ženy, ale neposlušné vlasy ráno dokážu potrápiť aj mužov. Existuje vôbec nejaký spôsob, aby sa upravený účes nezmenil ráno na hotovú katastrofu? Poradíme vám pár skvelých trikov.

Ženy, ale aj muži robia niekoľko chýb, ktoré spôsobia, že ich účes bude ráno vyzerať diametrálne odlišne od toho, aký mali v predošlý deň. Z rovných vyžehlených vlasov sú zrazu nepravidelné vlny či kučery, a naopak, natočené vlasy beznádejne stratia svoj okúzľujúci vzhľad. Peklo je to aj pri kratších vlasoch, kde zvykne čo-to trčať na tom najhoršom mieste. Našťastie, český portál g.cz zozbieral 10 rád, ako sa ráno zobudiť s dokonalým účesom.

1. Nočné tabu

Pred spánkom je potrebné urobiť určité opatrenia, aby ste ráno neostali v šoku. Vlasy si treba pred spaním prečesať a do postele v žiadnom prípade nejsť s mokrými vlasmi. A keď si fénujete, tak len studeným vzduchom.

2. Zázračný cop

Keď spíte, vaše vlasy sú všelijako pokrútené, prameň sem, prameň tam. No ak si ich dáte do copíka, udržíte ich spolu a nebudú si môcť robiť, čo chcú. Pri rovných vlasoch stačí obyčajný cop, vlnité či kučeravé vlasy zapleťte do vrkoča, ale len z dvoch pramienkov. Vyvarujte sa toho, aby bol váš nočný účes príliš tesný.

3. Kokosový olej

Tento zázrak sa môže nielen konzumovať, ale aj aplikovať na tvár či telo. Podľa portálu g.cz urobíte dobre, ak si pred spaním nanesiete pár kvapiek na končeky vlasov.

4. Hodvábny spánok

Obyčajné obliečky na vankúše nemusia byť tak celkom vhodné pre vašu pleť a vlasy. Samozrejmosťou je ich časté vymieňanie, no ak chcete investovať do krajšieho výzoru, kúte si hodvábne obliečky. Príjemný hodváb totiž zredukuje padanie vlasov aj ich poškodzovanie.

5. Domáci kondicionér

Ten si vyrobíte pomocou aloe vera a minerálnej vody. Zmes si namiešajte do rozstrekovača a pred spaním nastriekajte na vlasy, ktoré takto dokonale hydratuje.

6. Telové mlieko

Ak nemáte po ruke kokosový olej, ktorý sme spomínali v bode č. 3. votrite si do končekov vlasov trochu telového mlieka.

7. Vysoký drdol

Takýto účes počas spánku je vhodný pre dámy s dlhými vlasmi. Účes bude ráno po zobudení perfektný.

8. Detské produkty

Mnoho dospelých používa výlučne kozmetické produkty určené pre deti, pretože sú jemnejšie. V prípade vlasov stačí použiť napríklad šetrný detský šampón.

9. Detský púder

Opäť trik, pri ktorom pomôže produkt určený pre deti – púder. Pred spaním si ním posypte vlasy, urobte vrkoč a okúzľuje vlny sú na svete.

10. Silonky

Na to, aby ste sa zobudili s hladkými a jemnými vlasmi, si skúste drdol zabaliť do silonky a pripevniť sponkami.

Dnes najobľúbenejšie