Ako znásobiť kvitnutie izbových rastlín? Vyskúšajte nevšednú metódu skúsených pestovateľov!

Spomínate si, kedy naposledy vaše rastliny kvitli tak krásne, ako tie v kvetinárstve. Bohato obsypané a plné kvety ako z obchodu však môžete mať aj vy. Stačí poznať jednoduchý trik.

Spomínate si, kedy naposledy vaše rastliny kvitli tak krásne, ako tie v kvetinárstve. Bohato obsypané a plné kvety ako z obchodu však môžete mať aj vy. Stačí poznať jednoduchý zlepšovák.

Každý živý organizmus potrebuje na to, aby žil a napredoval dostatočnú výživu. Rovnako sú na tom aj rastliny. Ak nemajú to, čo potrebujú, nebudú bohato kvitnúť, pretože táto fáza je pre ne z pohľadu výdaja energia najnáročnejšia. Správna výživa však neznamená len vodu. Rastliny potrebujú vitamíny a živiny rovnako, ako my. Ak im tú správnu výživu dáte v tekutom stave, bude ešte prospešnejšia.

Skúsení záhradkári majú jedno odporúčanie, ktoré môžete aplikovať doma aj vy. Vďaka tejto suroviny sú podľa ich odporúčaní obdobia kvitnutia dlhšie, kvety väčšie a najmä početnejšie. Tou zázračnou surovinou je ricínový olej.

Ako na to?

Potrebujeme:

Ricínový olej

Vodu

...

Postup:

Liter vody zmiešajte s 1 lyžičkou ricínového oleja. Potom fľašku uzatvorte a poriadne pretrepte – olej sa v tekutine rozdelí na malé čiastočky – je to veľmi dôležité, pretože ak by ostal vo väčšom zoskupení, rastline by skôr uškodil, ako prospel.

Zalievanie vodou s ricínovým olejom sa odporúča každý mesiac pri rastlinách, ktoré kvitnú viac krát do roka. Pri rastlinách, ktoré kvitnú raz do roka, zalievajte raz za mesiac 2-3 mesiace pred obdobím kvitnutia.