Môj lopatkovec bol na vyhodenie, dnes kvitne ako na baterky: Stačilo priložiť na listy toto a ožil mi priamo pred očami!

Pred mnohými rokmi som pracovala v reštaurácií.Z výčapu sa zvyšky piva zlievali do vedra a po pár dňoch s tým tetuška z kuchyne umývala listy na fikusoch a palmách.Tieto začali pekne rásť. Riedeným pivom otec zalieva niektoré kvety a vždy bolo presne vidieť, o ktoré kvety ide, boli krajšie väčšie a silnejšie. Pred pár rokmi som si na túto vychytávku spomenula a keď mi kamarátka radila vyhodiť môj lopatkovec, s ktorým som si už nevedela rady. Dala som poslednú šancu, presadila som ho a pravidelne som potierala listy pivom. Doslova mi ožil pred očami. Predtým škaredá guča oschnutých listov a dnes vznešený kvietok – vďaka pivu a opäť aj krásne kvitne. Odvety pivom potieram listy všetkým izbovkám a zvlášť orchidey – pre orchideu je to zvlášť silná pomoc. Ak chcete, aby mali rastliny silnejšie, krajšie a väčšie listy, určite stavte na pivo. Neviem, ako to funguje, ale dlhoročná skúsenosť hovorí za všetko!

Pivo je pre orchideu zázračné!

Tip od Lucky S.

Chcem sa podeliť o moju skúsenosť s orchideou, ktorý som dostala do daru minulý rok a kvitla vkuse asi 4 mesiace – niečo úžasne, všetci mi ju chodili obdivovať. Keď ale kvietky naraz odpadli, orchidea začala vyzerať naozaj hrozne a to som ju zastrihla a dodržala všetko, ako radia záhradkári, ale nič. Zablúdila som raz do diskusie na porada.sk a tam jedna pani opisovala svoju skúsenosť ako prebrala orchideu a pridala aj fotku PRED na ktorej bola presne taká zúbožená rastlinka akú som mala doma aj ja. Zošuverené listy a žiaden náznak nového kvitnutia aj po pár mesiacoch. Vyskúšala som teda jej tip (myslím, že sa volala Ivanka, ale neviem naisto) a orchidea mi naozaj ožila.

Potrebujeme:

Neriedené pivo

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vatový tampón

Postup:

Z piva, ktoré mal manžel práve otvorené som si odliala do malej misky, namočila som do neho vatový tampón a len som orchidey prechádzala po listoch – jemne umývala povrch. Nerobila som to každý deň (asi tak každý 2-3 deň), len keď mal muž pivko v ruke, tak hneď som si spomenula na moju orchideu. Po asi dvoch týždňoch sa naozaj začala zviechať, pevné listy a omnoho krajšia farba. O chvíľu som sa dočkala aj nových pukov a teraz mi kvitne už druhý mesiac a je prenádherná. Pivom stále potieram listy, odporúčam to – pivo má cukor a vitamíny B a D, tie sú pre orchideu ako životobudič.