Tieto penové cukríky dokážu viac, ako ste si mysleli: Geniálne tipy, ako ich využiť!

Tieto penové cukríky poznáme všetci: Vedeli ste však, že ich môžete využiť aj celkom inak, ako na maškrtenie?

Známe cukríky Marshmallow sú obľúbenou maškrtou populárnou snáď po celom svete. Milujú ich deti aj dospelí a hoci nejde o najdiétnejšiu maškrtu, z času na čas si ich radi doprajeme hádam všetci. Vedeli ste však, že tieto mäkké cukríky je dobré mať poruke, aj keď sa nechystáte maškrtiť? Môžete ich totiž skvele využiť!

Prvá pomoc pri bolesti hrdla

how-to-get-rid-of-throat-pain

Bolesti v krku môžu byť veľmi nepríjemné. Na zmiernenie bolestí často siahneme po pevných pastilkách z lekárne. Marshmallows sú na druhej strane veľmi mäkké a vláčne. Želatína, ktorá je v cukríkoch, pôsobí na podráždené hrdlo ako balzam, upokojuje a prináša aj zmiernenie bolesti. Marshamallows pred prehltnutím dobre rozžujte, aby sa želatína čo najviac uvoľnila. Tomu sa hovorí príjemná medicína! :-)

Hnedý cukor nezmäkne

Hnedý cukor môže po čase stvrdnúť a stratiť pôvodnú sypkú konzistenciou. Aby ste tomuto procesu zabránili, vhoďte do otvoreného vrecka s cukrom niekoľko cukríkov Marshmallows. Tie zabránia tomu, aby sa vlhkosť dostala k cukru.

Perfektné sladké lepidlo

carolcake

Nielen profesionálni cukrári, ale aj tí, čo radi pripravujú sladké dezerty, určite poznajú skvelé vlastnosti cukríkov Marshmallows ako sladkého lepidla. Želatína a cukor, ktoré tvoria základ tejto dobroty, vytvoria pevné spojenie s ostatnými súčasťami dezertu, držia pevne a vďaka skvelej chuti navyše aj torty a zákusky skvele dochutia. Aby ste lepidlo získali, stačí Marshmallows roztopiť v mikrovlnke a používať podľa potreby. Z roztopenej hmoty môžete tiež formovať sladké ozdoby a dekorácie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Aby zmrzlina nekvapkala všade naokolo

Ak nechcete, aby vám zmrzlina vytiekla cez spodnú časť kornútku, nastoknite naň jeden kúsok cukríka Marshmallow. Získate tak praktickú sladkú zátku.

Pri pedikúre

04-pedicure-genius-ways-use-marsmallows-11522909-osuleo

Ak si potrebujete urobiť manikúru a nemáte poruke vatové tampóny, môžu vám poslúžiť aj mäkučké cukríky. Po vykonaní kozmetickej procedúry ich však už nekonzumujte, cukríky totiž nasiaknu chemikálie z laku ako špongia.

Namiesto polevy

06-cupcake-ways-use-marsmallows-51566784-jodiejohnson

Ak pripravujte muffiny alebo iné koláčiky a nestíhate pripraviť polevu, nemusíte zúfať. Položte na vrch každého koláčika kúsok cukríka Marshmallows a vložte na pár minút späť do rúry. Máte postarané o chutnú sladkú polevu.

Stojan na sviečky

07-candle-ways-use-marsmallows-87397141-ruthblack

Ak nechcete, sa sviečky zapichnuté do polevy torty roztiekli po povrchu, použite cukríky Marshmallows ako sladký stojan. Okrem toho, že skvele poslúžia, zabránia tomu aby sa vosk roztekal všade naokolo.

Prekvapte svoje ratolesti milou postavičkou v horúcej čokoláde

marshmallow-snowman-hot-chocolate-easy-kids-food-craft-activity-winter-fun-how-to-make-a-marshmallow-snowman-1

Cukríky Marshmallows sú aj skvelé aj na kreatívnu tvorbu. Prekvapte vaše deti originálnou sladkou dekoráciou – postavičkou veselého snehuliaka. Môžete z nich vytvárať aj ďalšie originálne kreácie – napríklad sladké kvety.

marshmallow-petal-topped-cupcakes-1-large

zdroj: rd