Tento nápad mu ušetril stovky eur a vyzerá úžasne: Návod, ako premeniť obyčajnú fit loptu nanajväčšiu atrakciu záhrady!

Tento chlapík má skutočne veľkú fantáziu. Nikdy by nám nenapadlo, že z obyčajnej fit lopty môže vzniknúť takáto perfektná vec na záhradu. Šikovný chlapík pomocou nej zhotovil úžasnú pec na pizzu a ďalšie domáce dobroty. Pec by inak vyšla rodinu pokojne aj na niekoľko tisíc dolárov. Vďaka šikovnosti tohoto chlapíka ich stála presne 123 dolárov. :-)

Pozrite sa, ako postupoval:

Samozrejme, pec sa nezaobíde bez komínu a žiaruvzdorných tehál a podložky, ktorá jednak udrží teplotu vo vnútri pece, ale zároveň je veľmi dôležitá ako prevencia proti požiaru. Aby lopta držala na mieste, uložila sa do presne vyrazeného otvoru v podložke.

Potom sa povrch pokryl zmesou perlitu, cementu a kúskov (ihiel) z nerezavej oceli a to preto, aby sa zvýšila pevnosť hmoty. K lopte sa pripevnila aj forma, ktorá bude neskôr slúžiť ako dvierka. Tá sa rovnako potiahla zmesou a nechala zaschnúť.

...

Po zaschnutí sa lopta jednoducho odstránila. Spodok pece sa vyložil žiaruvzdornými tehlami. Vrchná časť sa upravila betónovou zmesou, aby mala hladký a pekný povrch.

Nakoniec sa vytvorila forma na spodnú časť pece a podložka, na ktorej bude pec stáť. Spodná časť pece musí byť tiež z odolného žiaruvzdorného materiálu.