Sezóna mravcov je tu: Pripravte im pascu, do ktorej sa budú sami ponáhľať a roznesú ju aj medzi kamarátov!

Táto pasca funguje ako magnet. A čo je najlepšie, mravce si ju prinesú aj medzi ďalších kamarátov z kolónie!

Teplé počasie znamená prebúdzanie prírody a aj jej obyvateľov. Tí nám môžu poriadne znepríjemniť radosť zo slnečných lúčov. Jedným z najmenej obľúbených návštevníkov našich bytov sú bezpochyby mravce. Zozbierali sme pre vás na prvý pohľad možno zvláštne, no o to účinnejšie triky, ako sa ich zbaviť doma aj na vonku!

Pasca, do ktorej pôjdu s radosťou

Do menších nádobiek nasypte 2 lyžice bóraxu, ½ šálky cukru a zmes rozmiešajte v 350 ml teplej vody. Ak máte domáce zvieratá, nalejte do nádobiek, zakryte a urobte do nich pár menších otvorov. Ešte lepšou metódou je však do tekutiny namočiť kúsky vaty a rozložiť po byte. Mravce neuhynú ihneď, ale stihnú rozniesť bórax aj medzi svojich kolegov, ktorí sa u vás doma zabývali, alebo dokonca až do mraveniska. Rovnako môžete zmiešať lyžičku bóraxu s džemom – mravce ho tak ešte lepšie roznesú k ostatným.

Túto bariéru neprekročia

Zmiešate vodu a ocot a túto zmes nasprejujte do škár, na vonkajší prah a okenné parapety. Mravce túto arómu zacítia už z diaľky a takto označené miesta neprekročia. Navyše, tí, ktorí sú už u vás vďaka prenikavému zápachu octu stratia orientáciu a opustia známe cestičky.

Doprajte im kúpeľ

Nalejte do hrnca trochu vody a 1-2 lyžičky kajenského korenia. Nechajte prevariť a potom touto zmesou potrite zárubne, prahy a parapety. Vlejte aj do škár na chodníku, kde sa mravce zvyknú zhromažďovať.

Grilovačka a piknik bez mravcov

Mravce priťahuje jedlo, ktoré so sebou vonku máte. Nedovoľte, aby vám invázia mravcov zničila radosť z hodovania. Najjednoduchšie je vložiť každú nohu piknikového stola do nádoby s vodou. To vytvorí mechanickú blokádu medzi mravcami a vašim jedlom. Vy si dajte na šaty trochu škoricového alebo citrusového esenciálneho oleja a vonku dajú pokoj aj vám.

zdroj: tiphero

Dnes najobľúbenejšie