Rastú celé roky, nepýtajú žiadne hnojivo ani starostlivosť: Dajte do záhrady okrasnú trávu, je nádherná aj mimo sezóny!

Okrasné trávy sa tešia v záhradách čoraz väčšej popularite. Ich použitie je univerzálne a často spoľahlivo fungujú na extrémnych stanovištiach,kde by iné trvalky mali iba krátku životnosť. V zmiešaných záhonoch tvoria kostru kompozície v druhej polovici vegetácie. Pri ich výsadbe v monokultúre dokážeme dosiahnuť čistoty, jednoduchosti pri minimálnej údržbe.

Okrasné tráve pôsobia krásne a sviežo aj na štrkovom či kamienkovom podklade.

Dekoratívne trávy

V poslednej dobe, všetky pokročilé záhradníci, aby ich pozemky v prírodnom štýle, pomocou krásne trávy trávy zasadené v prírodnej neporiadok. Obľúbené pri vytváraní takejto „divokej“ záhrady sa stali vysoké obilniny.

okrasná tráva

dekoratívne trávy dať

...

Dekoratívna tráva nie je náročná, na jej pestovanie je vhodná každá pôda. Dokonca aj začínajúci záhradník zvládne starostlivosť o túto zelenú okrasu.

Okrasné trávy v záhrade

Kostrava je trsovitá tráva zelenej alebo modrozelenej farby. Vystačí si so suchou, stredne výživnou pôdou. Ideálna je do suchých skaliek, na okraje kamenistých chdníkov a na strechy. Je nenáročná a úplne mrazuvzdorná a aj v zime ostáva zelená. Na zemi vyzerá ako zelený ježkovia. :-)

ozdobná tráva na alpské šmýkačky

dekoratívne trávy

Jačmeň hrivnatý je majestátna a atraktívna trvalka so stredne veľkými okrasnými klasmi s ľahkým nádychom fialovej farby. Pri správnej starostlivosti tráva nezamrzne. Klasy sa využívajú aj pri výrobe suchých kytíc.

okrasná tráva v záhrade

Zajačka vajcovitá si celkom oprávnene zaslúžil svoje meno: jej malé plyšové kvety pripomínajú zajačí chvost. Táto neobvyklá obilnina je veľmi obľúbená medzi záhradkármi pre svoj elegantný vzhľad a schopnosť dať krásny akcent suchým kyticiam.

dekoratívne trávy

Kavyľ vyzerá v záhradke tiež veľmi pekne. Počas kvitnutia upúta dúhovými hodvábnymi priadzami. V blízkosti kvitnúcej rastliny sa zdá, že je akoby obklopená oblakom dymu. kavyľ nestráca svoj šarm až do neskorej jesene.

dekoratívne zelená tráva

Proso prútnaté udržuje dekoratívny vzhľad po celý rok. Drobné jemné kvety v kombinácii s listami červenej alebo žltej farby potvrdzujú, že prosu jednoducho neodoláte! Väčšina odrôd má v lete príjemnú zelenú alebo modrozelenú farbu listov a niektoré sú aj v červenohnedej farbe.

cisárova okrasná tráva

Imperáta valcovitá nezanechá ľahostajnými ani tých najskúsenejších záhradníkov! Špecifický tvar listov s bohatým červeným odtieňom v kombinácii s čistými líniami úplne oprávňujú  populárne meno „červený blesk“. Rastlina je obľúbená najmä pre svoju nenáročnosť a elegantný farebný vzhľad.

Kortaderia okrasná tráva

Perovec pôsobí malebne ako v osamelých výsadbách, tak aj v menších skupinkách. Vyzerá skvele s rôznymi nízkymi rastlinami, ktoré neprekrývajú jeho ladné lístie. Ak rastlinku zrežete na začiatku kvitnúcich stoniek, budete mať vynikajúci materiál pre suché kytice.

dekoratívne trávy pre krajinu

Kortadéria je tiež veľmi elegantná okrasná tráva. Kvitne od augusta až do obdobia mrazov, vytvára strieborné, ružové a zlatožlté súkvetia. V zime vám bude k dokonale zdobiť byt, ak necháte vysušené kvety vo váze.

miscanthus okrasná tráva

Miskant je najobľúbenejšia záhradnícka obria okrasná tráva. Krásou, rozmanitosťou tvarov a odrôd je neprekonateľná, prispôsobí sa kultivačným podmienkam a aplikácii v záhradnom dizajne. Tejto byline sa darí počas leta, na jeseň a v skorej zime.

Vytvára svieže záhony až do výšky 2,5 m. Dlhé elegantne zakrivené listy vytvárajú efekt fontány. Hravé zlaté, zlato-ružové alebo strieborné kvety sa používajú do zimných kytíc.

dekoračné trvalky trávy

Vysoké rastliny na dvore či v záhrade nesú aj funkciu maskovania. Všade sa totiž nájdu miesta, ktoré radšej prekryjeme. Posadenie dekoratívnej trávy môže dodať jednoducho a nevzhľadnému rohu záhrady elegantný a upravený vzhľad.

dekoračné trvalky pre záhradu

S týmito jednoduchými nápadmi premeníte vašu záhradu na miesto vašich snov! Ktoré druhy okrasných tráv vás zaujali najviac?

Zdroj :takprosto.cc