Núdzový trik inštalatérov, ako rýchlo uvoľniť upchatú toaletu!

Problém upchatej toalety je síce pomerne bežnou, no veľmi nepríjemnou a chúlostivou záležitosťou, s ktorou sa určite už stretol každý z nás. Nie každý však v strese vie, čo robiť v okamihu, keď voda začne z toalety pretekať a z tak banálneho problému, akým upchaté WC je, sa pomaly stáva katastrofa.

Poradíme vám jednoduché a rýchle núdzové riešenie, ktoré odporúčajú aj samotní inštalatéri.

Krok 1 – zabráňte pretečeniu

Ak sa misa toalety začína nebezpečne rýchlo plniť vodou a môže hroziť vytečenie na dlážku, okamžite vypnite prívod vody z nádržky. Je to najjednoduchší spôsob, ako zamedziť tomuto problému. Prívod vody na klasickej keramickej nádržke spravidla nájdete v dolnej časti steny za WC (videonávod nájdete na tomto linku). V prípade, že máte podomietkovú nádržku Geberit, pomôže vám tento videonávod.

Krok 2 – voda

Teraz prichádza na rad horúca voda. Počkajte, kým začne tiecť čo najhorúcejšia voda z vodovodu a potom napusťte do vedierka niekoľko šálok tejto vody. Keď voda v mise dostatočne klesne, nalejte vodu priamo do misy a nechajte pár minút pôsobiť. Horúca voda pôsobí ako účinný rozpúšťač tukov. Ak prvá aplikácia nepomôže – skúste to opäť s čo najhorúcejšou vodou. Ak nemôžete nájsť vedierko, poslúži napríklad odpadkový kôš, z ktorého vyberiete vrecko s odpadkami. Potom ho jednoducho vrátite späť na miesto.

...

Krok 3 – tekuté mydlo

Ak nezabral predošlý krok, prichádza na rad saponát na riad, alebo obyčajné tekuté mydlo. 2-3 sekundy lejte prostriedok do misy a potom nechajte chvíľu pôsobiť. Pokúste sa opäť spláchnuť – pre istotu však buďte pripravený rýchlo zastaviť prívod vody do nádržky, ak by bolo potrebné aplikáciu opakovať.

Krok 4 – odborník na zavolanie už do 10 minút

Tento núdzový spôsob uvoľnenia upchatej toalety síce možno na chvíľu pomôže, je to však len dočasné riešenie. Pre trvalé odstránenie tohto problému určite odporúčame zavolať odborníka. Isto však máte aj vy tú skúsenosť, že nájsť narýchlo kvalitného inštalatéra, či vôbec akéhokoľvek majstra môže byť v dnešnej dobe, žiaľ, dosť veľkým problémom.

 

Už sa viac nemuíte chodiť pýtať susedov, či niekoho nepoznajú. Kvalifikovaných profesionálov nájdete jednoducho na webovej stránke wilio.sk alebo v mobilnej aplikácii s rovnakým názvom. Kvalifikovaný profesionál zareaguje na váš dopyt vo väčšine prípadov už do 10 minút. Ak vám teda doma práve tečie toaleta a stúpajúca voda sa stáva skutočne veľkým problémom, je načase zavolať niekoho, kto je poblíž a dokáže vám pomôcť. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať pomoc profesionála s niečím, čo sami opraviť nedokážete, alebo na to prosto len nemáte čas. Mobilná aplikácia Wilio sa preto hodí do každého telefónu. Rovnako však môžete pomoc odborníka vyhľadať aj priamo na webovej stránke wilio.sk

Aplikácia je dostupná ako pre Android tak aj pre systém iOS.

 

Zdroj: onegoodthingbyjillee