Novú garážovú bránu si môžete zaobstarať vo vysokej kvalite a zaujímavom dizajnovom prevedení

Už dávno odzvonilo klasickým, dvojkrídlovým garážovým bránam, na ktoré sme zvyknutí zo skoršej doby. V súčasnosti si však možno zaobstarať rad najrôznejších typov garážových brán, a to aj takých, ktoré majú okrem výbornej funkčnosti aj zaujímavé dizajnové spracovanie.

Aj garážové brány môžu vyzerať luxusne, a pritom maximálne plniť svoj účel. Dizajnové garážové brány sa preto môžu stať vhodnou voľbou u novostavieb aj starších rodinných domov. Ich výber sa rozhodne nevyplatí podceniť, keďže kvalitná brána je akýmsi bezpečnostným prvkom proti zlodejom.

Najrôznejšie prevedenia zaistia pestrý výber pre každý dom

Existuje mnoho typov brán, ktoré si môžete zaobstarať. K dispozícii sú v najrôznejších prevedeniach, a to predovšetkým podľa typu otvárania alebo použitého materiálu. Môžete si zaobstarať jednoduchú, ale aj luxusnú garážovú bránu. Rovnako aj v hladkom prevedení, s najrôznejšími vzorkami či dekoratívnymi prvkami.

Najlepšou voľbou sú, samozrejme, garážové brány s elektrickým pohonom, ktorý je v dnešnej dobe hádam už štandardom u všetkých moderných brán. Pri výbere vhodnej brány sa zamerajte aj na jej farbu. Je vhodné, aby ste si vybrali taký model, ktorý bude ladiť s celkovým dizajnom domu. Farbu garážovej brány zladíte jednoducho, výber je viac ako pestrý. Pozor si však dávajte na veľmi tmavé farby, ktoré priťahujú slnko, a môže tým dôjsť k poškodeniu brán, ktoré potom nebudú správne plniť svoju funkciu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Brána je dôležitým prvkom, ktorý musí spĺňať rad požiadaviek

Brána nie je len klasickým prvkom, ktorý je súčasťou garáže, ale je zároveň aj určitým bezpečnostným prvkom, ktorý chráni váš majetok. Aj z tohto dôvodu je nutné, aby bola vaša brána neustále plne funkčná. Neprípustné sú poruchy pohonu či mechanické poškodenie samotných brán. Vhodné nie sú ani nedoliehajúce brány.

Ideálnou voľbou je výroba garážových brán na mieru. To vám zaistí, že budú mať tie správne rozmery a parametre, ktoré pre svoju garáž potrebujete. Vyberajte rovnako bránu od spoľahlivých dodávateľov, ktorí poskytujú servisné služby, a v prípade akejkoľvek poruchy vám ju prídu opraviť. Zaujímavým riešením preto môžu byť napríklad aj brány značky LOMAX.

Aká brána patrí k tým najobľúbenejším?

V dnešnej dobe je rad garážových brán koncipovaný tak, aby zaberali čo najmenej priestoru. Aj preto môže byť výber tých najlepších trocha zložitý. Brány mávajú podobné vlastnosti a ich kvality sú na veľmi vysokej úrovni. Stále obľúbené sú posuvné garážové brány, ktoré môžete otvárať úplne či len čiastočne pre priechod. Mohla by vás zaujať napríklad posuvná brána Praktik LOMAX, ktorá prekvapí svojím spracovaním, spoľahlivosťou a kvalitou.

Pokiaľ máte nedostatok priestoru v garáži, tak oceníte predovšetkým rolovacie brány, ktoré zaberajú zrejme najmenej priestoru. Ich inštalácia je jednoduchá a mnohokrát teda nie je potrebné vykonávať žiadne úpravy. Táto brána sa roluje do špeciálneho boxu nad otvorom pre bránu.

Spomenúť treba aj sekčné garážové brány. Tieto vynikajú napríklad vhodnými termoizolačnými vlastnosťami, ale aj nízkou náročnosťou na priestor. Čo si predstaviť pod pojmom sekčné brány? Ich fungovanie je založené na princípe zasúvania jednotlivých častí pod strop v garáži.

Rôzne typy pohonov pre maximálnu funkčnosť a pohodlie

Takmer každú bránu možno otvárať elektricky či manuálne. Aj keď najčastejšou voľbou sú elektrické pohony, stále existujú ľudia, ktorí dávajú prednosť manuálnemu otváraniu. Elektrické pohony možno ovládať pomocou diaľkového ovládania, čo vám ušetrí čas aj zbytočné kroky. Ich zaobstaranie môže byť finančne náročnejšie, ale rozhodne sa vyplatí. Typ elektrického pohonu je vždy závislý od konkrétneho typu brán. Vhodný typ vám tak odporučí konkrétny predajca.