Nepatrí len do dielne! 11 neuveriteľne užitočných trikov s WD-40

Tajomná kvapalina WD-40 je medzi domácimi kutilmi a majstrami obľúbená, ale zvyšok populácie o nej veľa nevie. Okrem toho aj v obchodoch je tento sprejový zázrak uchovávaný skôr mimo dohľadu na pultoch, lenže to je veľká chyba!

Pretože tento nenápadný sprej so žltým logom má toľko možných využití, že by bolo doslova hriechom nemať ho v domácnosti!

1. Odstraňuje škvrny

WD-40 je vynikajúcim prostriedkom na odstraňovanie škvŕn z tkanív. Poradí si dokonca aj so žuvačkou, stačí ho len naniesť viackrát.

2. Odradí holuby

Hoci väčšina z nás má zvieratká rada, pravdou je, že holuby vysedávajúce na parapetoch okien vedia po sebe zanechať veľmi nepeknú pamiatku. Tu však pomôže WD-40 – stačí ho trochu naniesť na čistý parapet a holuby sa mu oblúkom vyhnú. Nebojte sa, nič sa im nestane, iba skrátka nemajú rady tú vôňu.

3. Impregnuje topánky

Naneste trochu spreju na vašu obuv a budú nepremokavé. Pozor, táto metóda funguje iba na topánky s hladkým povrchom, takže napríklad na brúsenú kožu sprej nenanášajte.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4. Zaseknutý prsteň

Najmä keď opuchnú prsty, je problém dať dole z rúk prstene. Poznajú to muži aj ženy. S touto nepríjemnou situáciou vám pomôže práve trochu spreju WD-40. Nastriekajte ho na okolie prsteňa a ten sa okamžite uvoľní.

5. Ako nemrznúca zmes

Nastriekajte WD-40 na okná svojho auta, aby cez noc nezamrzli. Ráno nebudete musieť okná zdĺhavo očisťovať.

6. Bojuje s vodným kameňom

Sklenené povrchy pôsobia v kúpeľni veľmi elegantne, ale majú jednu veľkú nevýhodu. Po každom sprchovaní je potrebné sklo dôkladne utrieť a osušiť, aby sa na ňom neusadil vodný kameň. WD-40 stačí naniesť na suché sklo a voda sa na ňom viac nebude držať.

7. „Samoostriace“ nožnice

Čepele nožníc sa po čase otupia, to je normálna vec. Ak chcete, aby nožnice vydržali dlhšie, nastriekajte čepele sprejom WD-40, čím spôsobíte, že nožnice sa budú pri každom použití opäť sami ostriť.

8. Zamrznuté zámky na aute

Toto je už starý a známy trik. Stačí naniesť trochu WD-40 na zámok a do jeho útrob a čoskoro odmrzne.

9. Prilepené poháre

Čo robiť, keď sa dva na seba položené sklenené poháre či misky nedajú odlepiť? Skúšali ste ich rozpojiť, no máte strach, že sa rozbijú? Nastriekajte trochu WD-40 do spojov a sklenené riady sa okamžite oddelia. Pred ich použitím nezabudnite na dôkladné umytie.

10. Žuvačka vo vlasoch

Pri žuvačke vo vlasoch netreba hneď siahnuť po nožniciach. Stačí nastriekať trochu spreju na zlepené vlasy a po chvíli ju ľahko a bezbolestne vyčešete.

11. Odtlačky od čaju

Najmä pri príprave čierneho čaju zostanú niekedy šmuhy na kuchynskej doske. Skúste nastriekať trocha spreju WD-40 na špongiu alebo vlhkú handričku a jemne zotrite škvrnu. Nezabudnite očistiť vodou.