13 neoceniteľných vlastností octu, o ktorých sme doteraz nepočuli: Neuveríte, že dokáže aj toto!

13 perfektných tipov, ktoré mnohí ľudia nepoznajú.

O tom, že ocot je vynikajúci pomocník doma aj v záhrade vie hádam každý. Stále nás však ešte má s čím prekvapiť. vybrali sme pre vás 13 perfektných tipov, ktoré mnohí ľudia nepoznajú.

Trik manikérky

Ocot vám pomôže aj v prípade, že si radi lakujete nechty. Ak ich totižto pred lakovaním potrieme octom, vydržia dlhšie.

Najrýchlejšia pomoc na zamrznuté okná – škrabku môžete nechať doma

Je to úplne jednoduché a účinkuje hneď. 3 diely octu a diel vody len zmiešajte a nastiekajte na okno.

Dokonale vyleští chrómovaný povrch


Pasta z jedlej sódy a octu pomáha leštiť chrómované predmety. Roztok sa však nepoužíva na žulové a mramorové povrchy.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Perfektne čisté akvárium

Slabý roztok jablkového octu a vody odstraňuje usadeniny vápna a solí. Túto zmes naneste na steny akvária pri každom čistení. Nechajte ocot pôsobiť a potom nádobu opláchnite vodou z vodovodu.

Predĺži životnosť rezaných kvetov

pridajte vždy trochu octu do vázy, v ktorej máte rezané kvety. Ocot likviduje plesne a baktérie, ktoré spôsobujú, že rezané kvety rýchlo vädnú. S octom vám vydrží kyticia omnoho dlhšie.

Zlikviduje mole

Ak máte problém s molami, existuje jednoduchá pomoc. Do nádoby dajte 1,5 šálky jablčného octu a niekoľko kvapiek prostriedku na riad, nechajte v komore a mole sa utopia.

Vlasy ako zo salónu

Krásne lesklú hrivu môžete získať vďaka octu. Zmiešajte 1 lyžičku jablčného octu, 2 lyžice olivového oleja a 3 bielka. Zmes nechajte pôsobiť 30minút na hlave a potom umyte šampónom.

Nie je len na čistenie práčky

Ak používate ocot len na čistenie práčky, mali by ste vedieť aj o jeho ďalšom skvelom využití. Ocot totižto dokáže predĺžiť životnosť vašej bielizne. Jediná šálka bieleho octu pridaná do posledného plákania zachová farby oblečenia. Bielizeň bude biela, ustáli farebné oblečenie, zbaví statickej elektriny, bude mäkká a voňavá a zabije baktérie.

Urobte radosť rastlinám milujúcim kyslé prostredie

Rastliny, ktoré obľubujú kyslé prostredie budú krásne a silné vďaka octu. Kyselomilné rastliny, ako sú rododendróny, hortenzie, gardénie alebo azalky, udržiavajte v kondícii pomocou octu. Aj keď je jeho účinok dočasný, rastlinám s octom môžete dať rýchlu dávku kyslosti. Zmiešajte šálku bieleho octu s 4 litrami vody a rastliny zalejte s týmto roztokom.

Upokojí tráviaci systém

Ak máme problémy so strávením ťažkej večere, alebo potrebujeme schudnúť aj v tejto veci nám vynikajúco poslúži jablčný ocot. Pripravte si nápoj z 30 ml jablčného octu, šálky vody a šťavy z limetky.

Rýchle hojenie modrín a odrenín

health

Naneste jablčný ocot na vatový tampón a priložte na škrabance, odreniny či modriny. Ocot pomôže s rýchlym hojením a zmierni nepríjemný opuch či začervenanie.

Porazí lupiny a vyčistí pleť

Zmiešajte 1 diel jablčného octu a 2 diely vody. Prelejte do nádoby s rozprašovačom a zľahka nastriekajte na najproblematickejšie oblasti na hlave.

Veľká pomoc pre chovateľov sliepok

Pridajte sliepkam do kúpeľa ocot. Je totiž zdravý pre dýchací systém nielen u ľudí, ale aj u sliepok. Odstraňuje hlieny a má antibiotické vlastnosti. Octové prostredie navyše spoľahlivo vyhubí mikroorganizmy v perí.