Nekvitne vám orchidea? Stačia tieto dve ingrediencie a bude obsypaná kvetmi – odskúšané, funguje to!

Háda sa nenájde jedna domácnosť v ktorej by nikdy nebola orchidea. ide o jednu z najobľúbenejších izboviek, nie každý  sa však o ňu vie správne starať. Mnohí nám píšete, že orchidea vám bohatlo kvitla iba raz – keď ste si ju priniesli z obchodu. A to je veľká škoda. Poradíme vám výbornú  zálievku, po ktorej vám bude orchidea kvitnúť doslova ako na baterky. Aj keď sme jej neverili, skúsili sme a zafungovala. Treba však dodržať presný postup!

Trik na nekvitnúcu orchideu

Pripravte si teda tento jednoduchý roztok, ktorý obsahuje veľké množstvo dôležitých živín. Vďaka nemu bude orchidea doslova obsypaná kvetmi.

Potrebujeme:

1 liter vody
3 strúčiky cesnaku

Najdôležitejšie je použitie – urobte to presne takto!

Naozaj stačí tak málo. Potrebujete iba tieto 2 ingrediencie. Vodu nalejte do hrnca a nechajte ju prevariť. Následne ju odstavte a nechajte vychladnúť. Po vychladnutí do vody zamiešajte roztlačené strúčiky cesnaku a nechajte odstáť jeden deň. Potom túto vodu preceďte do plytkej a širokej nádoby. Orchideu v kvetináči potom do tejto nádoby postavte tak, aby voda dosahovala len cca 1-2 cm nad spodný okraj kvetináča. Voda by mala „olizovať“  korene.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Orchideu ponechajte takto ponorenú asi pol hodiny a následne ju z misy vyberte, nechajte odkvapkať a položte na miesto, kde je dostatok slnečného svetla. Pripravenú vodu nepoužívajte ako zálievku! Dôležité totiž je, aby živiny nasali len korene rastliny. 

Tento trik sa odporúča využívať raz za mesiac, pričom po 2 mesiacoch by ste mali pozorovať prvé puky. Do tohto roztoku môžete tiež pridať jednu tabletku kyseliny jantárovej (zoženiete v lekárni), ktorú stačí vo vode nechať rozpustiť. Podľa výskumov je kyselina jantárová účinná proti škodcom, plesniam, a podobne. A navyše, pomáha rastline sa zakoreněním. Výsledky by mali byť vidieť už po 10 dňoch od použitia tohto domáceho hnojiva.

Vyberte správne miesto a doprajte jej mäkké svetlo

Pre orchidea je dôležité vybrať správne miesto. Pokiaľ máte izbu na sever, dajte ju priamo na okenný parapet. Naopak v južne či západne orientovaných miestnostiach je dôležité, aby nebola kvetina vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Najvhodnejším miestom sú izby orientované na východ, kde na kvety dopadá len ranné slnko. Nezabúdajte, že orchidea miluje mäkké svetlo.