Našli ste doma vanilkový cukor po záruke? Rozsypte ho na koberec, ide o perfektný trik, účinkuje v momente!

Dobrý deň, chcela by som sa podeliť o trik, ktorý používam už nejaký ten rok a priznám sa, nie je z mojej hlavy, ale od môjho známeho. Povedal mi, že vždy, keď chce krásne prevoňať byt, robí to tak, že na koberec jednoducho rozsype vrecko vanilkového cukru. Áno, aj ja som sa divila presne tak, ako teraz vy. Keď som našla doma cukor po záruke, hneď som si na tento trik spomenula a pustila som sa do toho – otvoriť, rozsypať a povysávať. A verte, alebo nie, skutočne to funguje. Celý byt nádherne vonia po vanilke.

Funguje to tak skvele, že osviežovače vzduchu z obchodu môžete hneď vyhodiť. Táto vychytávka ich hravo schová do vrecka!

Pozor: vo vysávači musí byť nové vrecko! :-)

Ak potrebujete koberec zbaviť zápachu od domácich miláčikov, odporúčam posypať jedlou sódou, nechať chvíľu pôsobiť a následne povysávať. Je to rokmi osvedčený tip a funguje aj proti cigaretovému zápachu! :-)

Ak chcete oživiť farby koberca, vyskúšajte toto – najskôr povysávajte a potom si pripravte roztok vody a octu v pomere 1:1. Namočte do tejto zmesi kefu, vydrhnite a nechajte uschnúť. Koberec bude žiariť!

...

Miriama H.