Burinu už netrhám, vďaka rade mojej susedy mám čistý celý dvor bez roboty: Najsilnejší burinožrút za pár centov!

Moja suseda je vášnivou zberateľkou najrôznejších domácich receptov do bytu aj záhrady a keďže každý jeden tip aj sama skúša, presne vie, čo funguje a čo môže odporučiť.

Moja suseda je vášnivou zberateľkou najrôznejších domácich receptov do bytu aj záhrady a keďže každý jeden tip aj sama skúša, presne vie, čo funguje a čo môže odporučiť. Tento likvidátor buriny mi poradila minulý rok, keď ma videla, ako ručne vyplievam záhradu aj poprerastané okrasné kamienky a dlažbu okolo domu. Tento tip som hneď skúsila a je to skutočný likvidátor. Burina nemá šancu, nech je akokoľvek húževnatá.

Ako burinožrút pripraviť?

Zmiešajte 4 litre octu so 250 g soli a 1 lyžičkou saponátu (v drogérií sa dá kúpiť ekologický saponát). Túto zmes zmiešame v nádobe s rozprašovačom a striekame priamo na burinu. Tá po aplikácií tohto roztoku zvädne. Je to jednoduché, ale vyskúšané minulý rok a veľmi účinné – je to výborné aj na burinu a trávu, ktorá vám prerastá chodník či okrasné kamienky. My sme tento problém mali aj na terase a tento prostriedok zlikvidoval burinu hneď. Zvädnuté kusy som len pozberala do vedra.

Mám aj fantastický tip proti voškám, tiež od mojej susedky. Stačí, ak nastrúhate jedno jadrové mydlo, zmiešate s vodou, túto zmes rozdelíte do misiek a rozložíte okolo napadnutých rastlín. Vošky nenávidia vôňu mydla a budete prekvapení, ako rýchlo dajú rastlinkám pokoj.

autor: Zuzana Huľová

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.