Záhradkári, semienka uhoriek nakŕmte týmto zázrakom a úrodu zberáte celé leto: Už ani Euro na hnojivo z obchodu, toto nemá konkurenciu!

Hoci stále máme zimu, pomaly ale isto sa každý záhradkár pripravuje na ďalšiu sezónu v záhrade. jednou z najčastejšie pestovaných plodín sú uhorky.

Hoci stále máme zimu, pomaly ale isto sa každý záhradkár pripravuje na ďalšiu sezónu v záhrade. jednou z najčastejšie pestovaných plodín sú uhorky. Každý chce samozrejme dopestovať čo možno najväčšie množstvo čerstvých a sviežich uhoriek, ale nie každý to dokáže bez použitia chemických hnojív z obchodu. Ak však chcete ostať pri pestovaní bez týchto látok, samozrejme existuje pre vás východisko, pretože pre uhorky existuje veľké množstvo prírodných hnojív.

Zhromaždili sme pre vás základné a najúčinnejšie recepty na kŕmenie uhoriek , ktoré pomôžu získať chutné plody bohaté na vitamíny a všetky potrebné stopové prvky

Chlebové hnojivo na uhorky

Hnojivo zo staršieho chleba pomôže nasýtiť rastlinu potrebnými živinami a tiež zvýši jej odolnosť voči chorobám.

Na prípravu takéhoto hnojiva rozpustite 500 g  staršieho chleba v 10 l vody, pridajte čerstvé droždie a 500 g zelenej trávy. Nechajte zmes 2 dni lúhovať. Potom použite roztok na zalievanie koreňov.

droždie

Kŕmenie popolom

Kŕmenie z drevného popola pomôže nasýtiť pôdu užitočnými stopovými prvkami . Okrem toho bude chuť uhoriek lepšia a výnos vyšší. Popolové hnojivo sa najlepšie používa dokonca aj pri tvorbe kvetov a plodov.

...

Existujú tri možnosti aplikácie takejto výživy. Semená uhoriek môžete namočiť na 6 hodín v roztoku, aby ste predišli chorobám rastlín. Na prípravu zmesi rozpustite 3 lyžice popola v 1 litri vody, nechajte lúhovať týždeň a potom použite .

Rovnaké riešenie je možné použiť po začiatku kvitnutia rastlín na zalievanie koreňov.
A na stimuláciu rastu uhoriek posypeme 2 lyžice  popola do každej jamky pri sadení priesad.

Krmenie popola

Cibuľová výživa

Hnojivo z cibuľovej šupky je už dlho známym spôsobom, ako nasýtiť rastliny vitamínmi a mikroelementmi , zvýšiť ich imunitu a celkovú produktivitu.

Na prípravu cibuľovej výživy zalejte 2 hrsti šupiek 10 litrami vody, priveďte do varu a nechajte lúhovať  jeden deň . Potom odvar zrieďte v pomere 2 litre na vedro vody a použite na zalievanie.

cibuľová kôra

Takéto možnosti kŕmenia uhoriek sú vhodné pre každého pestovateľa. Vyskúšajte každý, vyberte si jednu, alebo kombinujte rôzne metódy.