Žena mala dosť mužovych riflí, ktoré roky nenosil. Vzala misku, pero a o pár hodín muž neveril vlastným očiam, čo s nimi urobila!

Ide o najlepší nápad zo starej rifloviny, aký sme videli!

Shelly býva spolu s manželom a deťmi v menšom dome a preto je každý centimeter priestoru cenný. Keďže mal manžel v skrini bohatú zbierku starých riflí, ktoré dávno nenosil, Shelly sa rozhodla, že sa ich konečne zbaví a vytvorí z nich niečo praktické a pekné. Skutočne sa jej podarilo zabiť dve muchy jednou ranou, z kopy starých riflí vytvorila originálnu prikrývku.

Ako postupovala?

Najskôr z rifloviny nastrihala rovnako veľké kruhy. Na to použila obyčajnú misku na cestoviny a fixku – z obrekleslených tvarov potom vystrihovala jednotlivé kruhy.

Vystrihla ich celú kopu – až 126 kusov.

...

Na každý kruh si obkreslila tvar štvorca a podľa rozmerov tohto štvorca nastrihala kúsky látky zo zvyškov, ktoré našla doma.

Potom pristúpila k spájaniu jednotlivých štvorcov s kruhmi, spájaní kruhov navzájom, obšitím okrajov a nakoniec aj našitím lemu na okraje prikrývky.

Takto vyzerá výsledok:

 

Kedže je prikrývka tenká, je vhodná skôr na leto, alebo ju môžete použiť ako prehoz na posteľ. Ak chcete teplejšiu deku, použite výplň.

zdroj: hangryfork