Vysaďte ich do jedného kvetináča, vyzerá to úžasne: 17+ najkrajších kvetinových kombinácií, ktoré vás budú tešiť celú sezónu!

Vytvorte si nádherné kvetinové aranžmá na celú sezónu. V jednom kvetináči môžetepohodlne kombinovať viaceré druhy kvetov - najlepšou voľbou na farebné kombinácie sú obľúbené pelargónie, petúnie alebo sirôtky.

Vytvorte si nádherné kvetinové aranžmá na celú sezónu. V jednom kvetináči môžete

pohodlne kombinovať viaceré druhy kvetov – najlepšou voľbou na farebné kombinácie sú obľúbené pelargónie, petúnie alebo sirôtky.

Môžete k nim vysadiť ťahavý brečtan, voňavú levanduľu, alebo ďalšie krásne letničky, ktoré podčiarknu ich kásu.

Tieto kvietky krásne vyniknú v jednom črepníku s obľúbenými letničkami

Bacopa – sutera (Sutera cordata)

zdroj: amazon

Rastlina ideálna do závesných košíkov, jej dlhé výhony s drobnými, neustále dokvitajúcimi bielymi kvietkami prepadajú cez okraj. Substrát nikdy nenechajte úplne vyschnúť.

Môžete ju skúsiť nechať prezimovať, podobne ako napríklad muškáty, na chladnom a svetlom mieste.

• Milion zvony – Kalibrachoa (Calibrachoa x hybrida)

zdroj: pinterst

Petúnkam podobné, drobné kvety obsypávajú dlhé šľahúny rastliny. Efektné je viac rastlín odlišných farieb zosadených a prelínajúcich sa v jednom kvetináči.

• Osteospermum (Osteospermum eclonis)

zdroj: grouponcdn 

Pôvodom pochádza z južnej Afriky. Ideálne dominanta do kvetináča, ktorému dominujú fialové alebo ružovobiele tóny. Rastlina miluje slnko a neznáša premokrenie, ale substrát by nemal nikdy úplne vyschnúť.

• Tymofila (Thymophila tenuiloba)

zdroj: seedman

Letnička rastúca bochníkovito, má jemne strihané listy príjemne voňajúce po citróne. Pokiaľ ju vysadíte k okraju kvetináča, prepadajú šľahúne rastliny cez jeho okraj. Neúnavne kvitne stále novými, jasne žltými kvietkami podobnými sedmikráskám.

Zemina by mala byť s vyšším obsahom vápna. Pozor na trvalé premokrenie substrátu, ktoré by mohlo rastlinu zahubiť, občasné preschnutie substrátu nevadí.

• Diascia – Ostruhatka (Diascia barberae)

zdroj: pinterest

Má nežné ružové kvietky podobné papuľkám, jej jemné výhony zjemnia kompozíciu každého truhlíka. Na pestovanie nenáročná, porastie na plnom slnku aj v polotieni.

• Sanvitália (Sanvitalia procumbens)

zdroj: hyperinzerce

Poliehavo až previsnuto rastúca letnička. Má drobné žlté kvietky s čiernym stredom. Nenáročná.

• Vejárovka (Scavola aemula)

zdroj: hishtil

Svojim nakloneným rastom je ideálna do závesných nádob. V truhlíku nič nepokazíte kombináciou s bielymi, žltými aj fialovými letničkami. Znesie plné slnko, maximálne polotieň; výdatne ju hnojte a zalievajte.

zdroj: osiva-semena.sk

Krásne kvetinové kombinácie v 1 čepníku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes najobľúbenejšie