Na dne hrnčeka máte hotový poklad: Tento účinok kávovej usadeniny ocení každá jedna žena!

Milé dámy, dávame vám do pozornosti najmä staré triky s kávovu usadeninou pre krásu. Poznali a používali ich už naše prababičky!

Mnohí ľudia už určite počuli o skvelých možnostiach, ako využiť kávovú usadeninu. My sme však dnes pre vás vybrali niekoľko perfektných možností, ktoré sú overené a môžu vám nielen ušetriť peniaze a prinesú vám ohromný úžitok. Predovšetkým ženy účinky kávy určite ocenia.

Milé dámy, dávame vám do pozornosti najmä staré triky s kávovou usadeninou pre krásu. Poznali a používali ich už naše prababičky!

1. Odstránia kruhy pod očami rýchlo

Kruhy pod očami vám pridajú aj 10 rokov: Toto robili naše babičky, aby sa ich zbavili v rekordnom čase!

Kávovú usadeninu rozmiešajte s kokosovým alebo olivovým olejom na hladkú pastu a nanesieme na kruhy pod očami. Necháme pôsobiť 20 minút a potom umyjeme vlažnou vodou. Kruhy pod očami sú preč, pokožka jemná, pružná  a rozjasnená. Ak chcete, aby bol tento účinok dokonalý a najmä trvalý, používajte 2x týždenne.

Kávová usadenina je aj ohromne silným bojovníkom proti celulitíde. Jemné masírovanie stimuluje krvný obeh v pokožke, dodáva jej živiny a pôsobí aj ako mechanický peeling. Kávovú usadeninu naneste na partie, na ktorých vás trápi celulitída a masírujte po dobu 5-7 minút. Potom môžete tieto miesta zabaliť do fólie a nechať pôsobiť ďalších 15 minút. Nakoniec stačí opláchnuť vodou. Ide aj o skvelú pomoc proti kŕčovým žilám a bolesti nôh, ktorú by mali poznať najmä ženy so sedavým povolaním.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Stimuluje rast vlasov ako drahé šampóny z obchodu

Drahé šampóny na rast vlasov obsahujú kofeín. Ten však môžete do pokožky hlavy dostať aj inak. Stačí, ak si budete pravidelne masírovať pokožku s kávovou usadeninou. Táto jemná masáž stimuluje rast vlasov, má ohromný relaxačný účinok, pôsobí aj proti lupinám a kožným problémom.

3. Odstráni blchy zo srsti domácich miláčikov

Káva je skvelou pomôckou aj pre psíkov. Stačí votrieť malé množstvo do srsti počas kúpania vašich domácich miláčikov. Blchy a ďalší škodcovia prebývajúci v srsti vôňu kávy neznášajú a poberú sa kade-ľahšie. Dávajte pozor, aby sa káva nedostala  do úst a očí zvieraťa.

3. Používajte ju pre exotickú chuť a proti komárom na grilovačke

Vysušená usadenina môže byť použitá na ochutenie mäsa a zeleniny, ktoré chceme grilovať. Pridajte trochu aj do ohňa na grilovačke, máte pokoj od dotieravých komárov a múch.

4. Používajte ju ako čistiaci prostriedok

Kávovú usadeninu použite namiesto čistiaceho prášku – na hrnce na pripálené plechy je to jednotka.

6. Môžete ju použiť aj ako hnojivo

Káva má efekt ako hnojivo z obchodu – stimuluje rast a dodáva do pôdy živiny. pre rastlinky je vo všeobecnosti veľmi dobrá.

7. Odstránite s ňou nepríjemné zápachy

Vložte usušenú kávovú usadeninu do misky a nechajte v chladničke. Neutralizuje nepríjemné pachy.

8. Účinná proti škodcom

Posypte kávovou usadeninou vrchnú časť pôdy v okolí vašich záhonov. Odplašíte tak nepríjemných príživníkov.

9. Drevený nábytok bude opäť ako nový

Vyblednutý alebo poškodený drevený nábytok? Nezúfajte, dajte si v pokoji šálku kávy a potom usadeninu, ktorá ostane na dne, zmiešajte s malým množstvom horúcej vody, tak, aby vznikla hustá kašička. Získate tak ekologickú, šetrnú a úžasne účinnú kúru na drevený nábytok, ktorá je lepšia ako chemikálie či moridlá. Zmes stačí naniesť na poškriabané alebo vyblednuté miesta a potom preleštiť prostriedkom s obsahom včelieho vodku. Váš nábytok bude žiariť opäť ako nový!