Myslíte dopredu?

Mladý človek veľmi nepredvída a nemyslí dopredu. Nebojí sa nebezpečenstva a dokonca často aj riskuje. Neuvažuje na tým, aké následky prídu.. Nevie odhadnúť mieru rizika a veľmi ľahko sa dostane do ťažkej situácie. Či už je to doma, v zamestnaní alebo pri športe. Niektoré následky si nesie celý život. Ale ono je to v takom veku normálne a sami dobre vieme, že si často nedáme poradiť od starších.

S vekom prichádzajú skúsenosti

S vekom prichádzajú životné skúsenosti, vzostupy aj pády. Založíme si rodinu a cítime väčšiu zodpovednosť. Nielen za seba, ale aj za členov svojej rodiny. Kvôli nim chcem byť zdraví a zabezpečiť im pevný domov. Veď len zdravý človek sa môže zodpovedne a kvalitne postarať o svojich najbližších. Dokonca čím sme starší, tým viac prijímame rady od starších a skúsenejších ľudí. Na mladých, ktorí riskujú, sa vieme len zhovievavo pousmiať.

Každého čaká staroba

Na starobu v mladosti myslí len málokto. Chceme si užívať život a netrápiť sa starosťami o budúcnosť. V práci trávime väčšinu času a na nejaké plánovanie do ďalekej budúcnosti nám neostáva ani čas, ani energia. Sme radi, že zarobíme dostatok financií na svoje aktuálne potreby. Spoliehame sa na odvody z nášho platu, ktoré by nám mali zabezpečiť slušný dôchodok.

Využite nové možnosti

Mnohí však asi neviete, že na dôchodok sa môžeme aj dobrovoľne pripoistiť. Existujú aj dobrovoľné príspevky k dôchodku, ktoré si môžeme zriadiť a zasielať na svoj osobný dôchodkový účet. Týmto spôsobom si môžeme navýšiť svoj dôchodok a efektívne tak využiť svoje financie. Takéto sporenie si môžeme vybaviť aj on-line a posielať bankovým prevodom. Ušetríme čas pri osobnom vybavovaní, ktorý môžeme využiť príjemnejším spôsobom.

Vieme, že pre niektorých je vidina dôchodku ďaleká a nezaoberajú sa ňou. Možno si na tieto rady spomeniete, keď už bude príliš neskoro. I keď nikdy asi nie je neskoro starať sa o svoju budúcnosť. Možnosť príspevkov k dôchodku sú veľmi výhodné riešenie využitia voľných financií. Nájdite si čas, v tejto uponáhľanej dobe a urobme niečo pre seba.

Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie