Mesto nechalo celé roky historickú budovu chátrať. Manželia ju odkúpili a takto premenili!

Starý dom z roku 1887 bol už celé desiatky rokov neobývaný. Hoci išlo o majetok mesta, ktorý mal podľa historikov nemalú hodnotu, jeho renovácia by vyžadovala veľkú finančnú investíciu.

Starý dom z roku 1887 bol už celé desiatky rokov neobývaný. Hoci išlo o majetok mesta, ktorý mal podľa historikov nemalú hodnotu, jeho renovácia by vyžadovala veľkú finančnú investíciu. Mesto sa rozhodol, že namiesto investície do obnovy tejto budovy, ju nechali ďalšie dlhé roky chátrať.

Manželský pár, pri cestách po štáte Pennsylvania natrafili na chátrajúcú budovu úplnou náhodou, keď zišli z plánovej cesty a hľadali miesto na prenocovanie. Zhodne však tvrdia, že táto náhoda sa im stala osudnou. Dom si ich napriek zúboženému stavu získal na prvý pohľad a začali pátrať po jeho vlastníkovi. Tým bolo mesto York, ktoré sa nehnuteľnosti rado zbavilo.

Manželia začali s náročnou rekonštrukciu, ktorá však priniesla úchvatný výsledok. Po deviatich mesiacov intenzívnej práce sa dom z roku 1887 sa vrátil späť do života a z chátrajúcej budovy sa opäť stal krásny domov. Manželia tak nielen zachránili kúsok cennej histórie, ale zároveň sami našli šťastný domov. Čo poviete na túto premenu?

old house York now

old house york now 1

old house york now 2

old house york now 3

old house york 4

old house york 5

old house york 6

old-15-664x498

old-14-664x498

Dnes najobľúbenejšie