Kúpila byt so zanedbanou kúpeľňou: Takto dokonale ju vyčistila pomocou starej finty za pár drobných, naučí to aj vás!

Roky zanedbanú kúpeľňu sa tejto žene podarilo vyčistiť bez drahej chémie z obchodu. Tento skvelý tip naučí aj vás! :-)

Keď istá šikovná žena kúpila starší byt, vedela, že najviac práce bude mať s vyčistením zanedbanej kúpeľne. Mnohí iní by si možno na jej mieste povedali, že za tú námahu to nestojí a lepšie bude znečistenú kúpeľňu celkom prerobiť. Ona však pozná perfektný spôsob, ako vrátiť zanedbané miesto späť do života. Kúpeľňa vyzerá opäť ako nová. A čo je na tom najlepšie? Nepotrebovala žiadne drahé chemikálie z obchodu. Použila totiž starý recept – fintu svojej mamy na čistenie za pár drobných. Je ohromne účinná a jej sila spočíva v spojení ingrediencií, ktoré bežne nájdeme aj v našich domácnostiach!

Domáci zázrak na čistenie z 3 surovín

Potrebujeme:

½ šálky jedlej sódy

1 lyžičku tekutého mydla

¼ šálky peroxidu vodíka

Postup:

Všetky tri ingrediencie zmiešame a nanesieme na znečistený povrch. Na odstránenie menších nečistôt stačí čistiacu zmes naniesť mokrou špongiou na konkrétne miesta a zotrieť.

Pri silnejších a odolnejších nečistotách nanesieme na tieto miesta zmes a necháme pôsobiť 10-15 minút. Počas tejto doby sa nečistoty rozpustia a ich odstránenie bude omnoho jednoduchšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jedlá sóda odstráni nečistoty, vodný kameň a ďalšie usadeniny. Peroxid vodíka prirodzene vybieli špáry a obkladačky vo vašej kúpeľni. Tekuté mydlo vráti obkladačkám lesk.

Ako čistotu udržať?

Aby kúpeľňa ostala dlhodobo čistá a dezinfikovaná používajte ďalší overený domáci prostriedok. Zmiešajte vodu s bielym octom v pomere 1:1. Preložte do fľaše s rozprašovačom, nastriekajte na dlaždice, špáry a zotrite. Zmes je ideálne používať 2 x týždenne.

Poznámka: Pri práci s peroxidom vodíka pracujte v dobre vetraných priestoroch a používajte ochranné rukavice.

zdroj: mrhealthylife