Záhradkári, rajčiny v lete len 3x nakŕmte týmto a úrodu zberáte až do zimy: Už ani Euro na hnojivo z obchodu, toto nemá konkurenciu!

Počas minulého leta som urobila len tri takéto kŕmenie. Výsledkom bola naozaj dobrá úroda. Kríky paradajok rástli, nedošlo k žiadnym chorobám rastliny ani plodov, rastliny ľahko vydržali teplo aj akékoľvek zlé počasie. Najväčším prekvapením však bolo, že paradajky dozrievali a potešili nás celý október a november, napriek dažďom a chladným večerom. Konečný výsledok priniesol veľkú radosť.

Potrebujeme:

Voda – 2,5 – 2,7 l
Instatné droždie – 100 g
Cukor – 0,5 šálky

Postup:

Do trojlitrovej nádoby naplňte 2,5 – 2,7 litra vody bez chlóru (destilovanej). Kvasnice rozpustíme v teplej vode. Pridáme do nádoby rozpustené droždie a cukor. Prikryjeme s gázou, preložte na teplé miesto a občas pretrepte obsah. Roztok je pripravený po skončení fermentácie. Jeden pohár sa zriedi v 10 litroch vody a týmto životabudičom sa napojí každý krík. Ako som spomínala, v lete som urobila len 3 takéto kŕmenia. Po kvitnutí, v strede sezóny a ku koncu. Paradajky sme mali takmer do decembra.

Dobrá úroda!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.