Koniec očkám na pančuchách: Stačí urobiť TÚTO jednoduchú vec!

Určite to poznáte aj vy. Ponáhľate sa na dôležité stretnutie a zrazu si všimnete, že vaše nové pančuchy majú to nenávidené očko. Ako je to možné? Veď pri obliekaní ste sa snažili zaobchádzať s jemným materiálom čo najšetrnejšie. Neostáva vám nič iné, ako očko dokonale zamaskovať priesvitným lakom, alebo siahnuť po nových pančuchách.

Čo by ste povedali na to, keby existoval jednoduchý spôsob, ako podobné nepríjemnosti nadobro vymazať zo svojho života? My sme ho pre vás skutočne našli a je úžasne jednoduchý!

Postup:

Stačí, ak nové pančuchy jednoducho vyberiete z obalu, namočíte pod studenou tečúcou vodou, vložíte do plastového sáčku a na noc uložíte do mrazničky. Na druhý deň pančuchy jednoducho vyberte a nechajte rozmraziť.

Ako to funguje? Mráz dokáže niekoľkonásobne posilniť pevnosť vlákien a spôsobí, že riziko narušenia povrchu sa výrazne zníži. Mínusové teploty v mrazničke zastavia pohyb molekúl, ktoré sa pri izbovej teplote opäť uvoľnia a usporiadajú. Tým sa medzi molekulami zmierni tlak a spolu s ním aj riziko, že sa povrch pančúch poškodí. Pančuchy vydržia v neporušenom stave omnoho dlhšie!

foto: reprofoto naecus

Dnes najobľúbenejšie