Kým mi švagriná neporadila tento zázrak, čistenie kuchynskej linky bol horor: Celá kuchyňa za minútku čistá – všetky prípravky z obchodu som dala preč!

Tento recept som dostala už pred asi 5 rokmi a odvtedy naň nedám dopustiť. Všetko, čo naň potrebujete je obyčajné prírodné mydlo, jedlá sóda a voda. Nič viac, len to zmiešate a používate namiesto akýchkoľvek iných čistiacich prostriedkov – od pripálených hrncov, cez linku, kuchyňu, kúpeľňu až po záhradný nábytok. Táto čistiaca pasta mi úplne nahradila všetky ostatné prostriedky a práve preto ju odporúčam aj vám.

Zázrak na kuchynskú linku!

Švagriná mi pôvodne tento recept poradila na čistenie kuchynskej linky. Mastnota a nečistoty boli preč naozaj jedným ťahom. Pastu som len naniesla na povrch, nechala chvíľu pôsobiť a potom dôkladne zotrela, čím som zároveň z povrchu zotrela aj všetky nečistoty a hlavne mastnotu. Určite skúste, je to výborné.

Potrebujeme:

100 g prírodného pracieho mydla

75 g jedlej sódy

100 – 110 ml horúcej vody

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Všetky tri prísady je treba dôkladne vymiešať, ale nezabudnite, že mydlo treba najskôr nastrúhať. Z pôvodných prísad vám vznikne jednotná hmota, ktorú stačí uchovávať v uzatvárateľnej nádobe a používate na čistenie v domácnosti. Čistič je univerzálny, takže s nám naozaj vyčistíte všetko.