BEZ CHÉMIE: Jednoduchý trik, vďaka ktorému rastliny rýchlo zakorenia a bude sa im dariť v črepníku aj záhrade!

Potrebujete len 1 surovinu z vašej domácnosti, ktorú však bežne používate na celkom iné účely, ako na starostlivosť o rastliny.

Ak presádzate vaše rastlinky, alebo jednoducho ste natrafili na priesadu, ktorá sa vám veľmi páči a chcete ju mať aj doma, tento trik sa vám určite bude hodiť. Vďaka jedinej ingrediencie z kuchyne, ktorú bežne používame na celkom iné účely, vaše rastlinky rýchlo zakorenia a budú prosperovať a rásť v plnom zdraví a sile. Navyše, táto jednoduchá metóda poslúži aj ako skvelé hnojivo, ktoré prospeje izbovým rastlinkám, aj vašej záhrade.

Bez chémie

Na prípravu zázračnej emulzie pre vaše rastlinky potrebujete len dve veci – šošovicu a vodu. Navyše, postup prípravy je skutočne viac ako jednoduchý.

Tajomstvo šošovice spočíva vo vysokej koncentrácii auxínu – rastlinného hormónu, ktorý dokáže významne urýchliť rast rastlín, ovplyvniť proces zakorenenia a rastu a celkového zdravia rastlín. Obsahujú ho aj chemické produkty z obchodu, určené na urýchlenie zakorenenia rastlín. Šošovica ho však v prirodzenej forme obsahuje omnoho viac, ako tieto produkty. Vyskúšajte preto jednoduchý trik skúsených záhradkárov, ktorý vám ušetrí peniaze a pomôže vašim rastlinkách.

Potrebujeme:

1 šálku šošovice

4 šálky vody

1 dózu

1 utierku

1 sklenený uzatvárateľný pohár

Postup:

Šošovicu nasypeme do misky s vodou. Prikryjeme utierkou a necháme odstáť 1 deň. Potom tekutinu scedíme a uchováme pri izbovej teplote. Vlhkú šošovicu opäť prikryjeme utierkou a necháme odpočívať ďalší deň. Na ďalší deň šošovicu zalejme tekutinou, ktorú sme predtým scedili a opäť scedíme. Tento postup opakujeme každý deň, kým šošovica celkom nevyklíči. Keď uvidíme dlhšie klíčky, poslednýkrát zalejeme šošovicu tekutinou.

sosovica

sosovica1

sosovica2

sosovica3

Tentokrát však nescedíme, ale celú zmes rozmixujeme. Potom hmotu prepasírujeme cez sito a tekutinu starostlivo uchováme.

sosovica4

sosovica5

Tekutinu zriedime s vodou v pomere 1 diel zmesi ku 10 dielom vody. Priesady alebo odrezky jednoducho vložíme do pôdy v záhrade či kvetináči a zalejeme. Najlepšie na tom všetkom je, že nemusíte používať žiadne chemické prostriedky z obchodu.

sosovica6

Uchovávame v chladničke po dobu 15-20 dní.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

zdroj: youtube

Dnes najobľúbenejšie