Interirér auta ako nový: 3 recepty na účinný čistič za pár centov

Stačí chvíľka nepozornosti a na čalúnení, tapacíre a dokonca aj na kobercoch vo vašom aute sa objavia nepekné škvrny. Vyčistite ich rýchlo, jednoducho a za pár centov. Vaše auto bude opäť ako nové!

Stačí chvíľka nepozornosti a na čalúnení, tapacíre a dokonca aj na kobercoch vo vašom aute sa objavia nepekné škvrny. Ako to už býva častým zvykom, ak riešenie odkladáme na neurčito, škvrny zaschnú a ich odstraňovanie bude veľmi náročné. Drahé prostriedky na tepovanie a čistenie z obchodu sú plné chémie a látok, ktoré dráždia pokožku, sliznice a môžu byť pôvodcom nepríjemných alergií. Stavte na overené spojenie domácich ingrediencií, ktoré čistia účinne a nemusíte sa obávať žiadnych nepríjemných následok. Výsledok vás skutočne prekvapí!

Recept č. 1 (najjednoduchší recept)

Potrebujeme:

100 ml 9% octu

100 ml tekutého mydla

100 ml minerálky

Fľašu s rozprašovačom

Postup:

Všetky ingrediencie prelejeme do fľaše s rozprašovačom a pretrepeme. Nastriekame na znečistené miesta v interiéry vozidla a necháme pôsobiť 15 minút. Následne povrch vyčistíme kefou. V prípade odolných škvŕn zopakujeme niekoľkokrát. Nakoniec pretrieme čistou mokrou handrou a necháme uschnúť

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Recept. č 2

Potrebujeme:

1 šálku jedlej sódy

1 šálku saponátu

1 šálku bieleho octu

Fľašu s rozprašovačom

Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja (voliteľné)

Postup:

Všetky ingrediencie spojíme a prelejeme do fľaše s rozprašovačom. Nastriekame na škvrny a necháme niekoľko minút pôsobiť. Následne vyčistíme kefou. Potom nastriekame na povrch vodu z rozprašovačom a vysajeme – týmto postupom sedačky zbavíme čistiaceho prostriedku.

Necháme uschnúť.

Recept č. 3

Potrebujeme:

3 lyžice nastrúhaného jadrového mydla

2 lyžice boraxu

10 kvapiek esenciálneho oleja

2 šálky horúcej vody

Postup:

Všetky ingrediencie spojíme v plastovej miske a miešame, kým sa mydlo nerozpustí. Potom do zmesi ponoríme kefu a čistíme tie časti vozidla, na ktorých sa nachádzajú škvrny. Keď skončíme, povrch utrieme vlhkou handrou. Rovnako postupujeme aj pri čistení rohoží, ktoré pred samotným čistením vysajeme vysávačom.

Zdroj: discountqueens, onegoodthing, diply