Hľadáte originálny dar pre blízkych? Stavte na klasiku!

Spomínate si ešte na časy, keď ste si fotografie nechávali poctivo vyvolať, zarámovať a potom ich hrdo postavili na skrinku vo vašom dome či byte? Dnes sa už fotografie premiestnili hlavne na sociálne siete či do digitálnych rámov, no stále niet nad klasiku.

Aj napriek tomu, že žijeme v digitálnej dobe, keď máme všetko uložené v telefónoch a počítačoch, niet nad starú dobrú klasiku napríklad v podobe zarámovanej fotografie. Spomienky, úspechy či jednoducho niečo pekné a estetické by sme totiž rozhodne nemali skrývať len v technických hračkách, ale hrdo ich vystaviť na svetlo sveta.

Spomínate si ešte na časy, keď ste si fotografie nechávali poctivo vyvolať, zarámovať a potom ich hrdo postavili na skrinku vo vašom dome či byte? Dnes sa už fotografie premiestnili hlavne na sociálne siete či do digitálnych rámov, no stále niet nad klasiku. Mať doma zarámovanú fotografiu či obrázok je jednoducho akousi milou tradíciou, na ktorú by ľudia nemali zanevrieť. Našťastie, rámovanie sa stále teší obľube a dokonca neustále presahuje svoje medze.

Hoci v interiéroch súčasnosti vládne chladný minimalizmus, steny i poličky vždy dokážu ozvláštniť zarámované fotografie či obrazy. Samotnému interiéru to totiž dáva jedinečnú atmosféru a danému priestoru dušu. Mať doma pekný obraz či fotku svojich najbližších je jednoducho stále na nezaplatenie. A hoci sa rámy na fotografie dajú dajú kúpiť prakticky kdekoľvek, je otázne, či sa dá hovoriť o poctivej kvalite. Vždy je lepšie nechať rámovanie na odborníkov, ktorí si dokážu poradiť aj s tými najbláznivejšími požiadavkami zákazníkov.

Nie sú totiž len fotografie či obrazy, čo chcú ľudia nechať zarámovať. Už dávnejšie sa k nim zaradili aj plagáty, diplomy či puzzle, no ľudská fantázia ide ďalej a tak majú ľudia rôzne požiadavky. No zároveň to nie je nič, čo by odborníci na rámovanie nedokázali splniť. A tak dokážu zarámovať aj netradičnejšie predmety ako dresy, medaily či dokonca poháre. Pretože ľudia si odjakživa radi nechávajú u seba doma vystavovať veci, ku ktorým majú hlbší vzťah. Samozrejme, originálny predmet, ktorý nechajú zarámovať, dodáva interiéru ešte oveľa väčšiu jedinečnosť.

Dnes už nie je nič nemožné, a to sa týka aj rámovania obrazov, fotiek, diplomov či iných predmetov. No základom je aj vybrať správny rám, taký, aby sa do interiéru dokonale hodil. Rámy na obrazy by mali napríklad pasovať k samotnému obrazu. Asi by to vyzeralo zvláštne, keby si napríklad niekto nechal na obraz moderného umenia nasadiť veľkolepý rám typický skôr pre klasickejšie výtvarné štýly. Vždy však platí, že je lepšie nechať rámovanie na odborníkov, ako si napríklad fotografiu zasadiť do lacného rámu, ktorý zrejme nemá vysokú životnosť.

Zarámovaný predmet je aj ideálnym darčekom pre niekoho blízkeho, koho chce potešiť. Hmotné spomienky sú totiž stále vždy lepšie ako len tie digitálne. Blízkych môžete napríklad potešiť spoločnou fotografiou, čo je dar, ktorý by možno už ani nečakali. Ak je zarámovaná v peknom ráme, máte dokonalý darček. Obľube sa tešia aj portréty, ktoré môžete nechať zhotoviť napríklad z fotografie. Možnosti sú v podstate nekonečné a je len na vás, čo si necháte zarámovať.

Dobrou správou je, že odborníci dokážu hravo zarámovať aj nadrozmerné predmety, takže ak nemáte pri niečom istotu, môžete byť bez obáv. Samotné ceny pritom nie sú ničím, čo by vám urobilo prievan v peňaženke. Cena za rámovanie obrazov možno bude trochu odlišná ako cena za zarámovanie malej fotografie, no všetko záleží aj od toho, s akým veľkým predmetom sa rozhodnete žiadať o rámovanie a aj od toho, aký rám by ste si želali.

Vo všeobecnosti však platí, že nič nie je nemožné a špecialisti poctivo sledujú aj nové trendy. Takže rám môžete mať klasický, ale aj skutočne originálny. Záleží pritom už len od samotného zákazníka, či chce, aby bol rám dominantnou súčasťou daného predmetu, alebo ho, naopak, nechá potlačiť tak, aby vynikol konkrétny obraz, iný predmet či fotografia. Aj v jednoduchosti je totiž krása, no pravdou je, že prepracované rámy sú tiež umením samým o sebe. Samotné rámovanie nemusí byť behom na dlhé lakte, pretože odborníci poskytujú aj služby ako rámovanie pre zaneprázdnených, kde zákazníci nemusia chodiť do kamennej predajne. Stačí sa len spojiť s odborníkom mailom či telefonicky a svoj predmet budete mať zarámovaný rýchlejšie, ako by ste si vôbec mysleli.

(PR)

Dnes najobľúbenejšie