Neverila by som, že háčkovanie môže byť také jednoduché: Stačí chvíľa a máte krásny šál, náromok či rukavice – najjednoduchšia metóda!

Napriek tomu, že háčkovanie je veľmi obľúbeným hobby, nie všetci majú trpezlivosť a schopnosti na túto tvorivú činnosť. To je presne môj prípad, ale od chvíle, ako som objavila techniku „Broomstick“, háčik beriem do ruky každý večer.

Peruánska technika „Broomstick“

Technika „Broomstick“ pochádza z Peru. Obyvatelia tohto latinskoamerického štátu preniesli do tejto techniky veľa svojej kultúry a národných tradícií. Ich šatník bol vždy bohatý na vzorované odevy a vzory,  ktoré zdobili odevy tak mužov tak aj žien.

Ako na háčkovanie techniky „Broomstick“ technikou:

1. Na vytvorenie modelu potrebujete jednoduchú paličku z akéhokoľvek materiálu (kov, plast, drevo), háčik a textilnú priadzu. Všetkých slučiek je 25, rozdelených do skupín po 5.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2.  To je spôsob, ako vytvoriť súpravu 5 slučiek spojením jednotlivých očiek. Keď je vzor pevný, vysuňte ho z paličky a ostávajú vám ďalšie štyri slučky.

3. Urobte to isté s ostatnými 20 zostávajúcimi slučkami.

4. Potom opäť opakujte sadu slučiek (25 ks), ale dajte pozor, aby bola niť  na správnej strane. Pokračujte tým istým spôsobom.

5. Postupne získate takúto krásu.

Video-návod k technike broomstick

Náramok technikou „Broomstick“:

Šál: