Keby bola zdravotná sestra vašou najlepšou kamarátkou, poradila by vám tieto geniálne triky: Využijete ich každý deň!

Zdravotné sestry majú veľmi veľa vedomostí, ktoré často využívajú aj mimo svojho zamestnania. Požiadali sme ich, aby sa so zopár tajnými trikmi podelili, pretože niektoré z sú veľmi užitočné v každodennom živote.

Zubná pasta pod nosom

Mentol v zubnej paste účinne blokuje ťažké pachy a okamžite pomáha pri pocite nevoľnosti a nutkaní na zvaracanie. Takže ak napríklad cítite nevoľnosť z konkrétneho pachu, alebo cestujete autom a prišlo vám zle, oplatí sa mať poruke zubnú pastu s mentolom. Bude sa vám hneď lepšie dýchať.

Prvá pomoc, pri spálení od slnka – keď nie je poruke pena z lekárne!

Najjednoduchší spôsob, ako odstrániť bolestivé spálenie od slnka!

Do nádoby vložíme 3 vrecúška čierneho čaju a zalejeme ich vriacou vodou (vody by malo byť dostatočné množstvo na to, aby ste do nej mohli namočiť uterák a poryť spálené miesta.

FOROR86F1WW1J8Q.LARGE
Keď voda bude takmer čierna (ako vidíme na obrázku) a jej teplota príjemná (takmer vlažná), namočíme do neho handru alebo starý uterák. Potom mokrú tkaninu priložíme na spálené miesta na tele (v mojom prípade to boli najmä ramená). Uterákom si však kožu nešúchajte, ale nechajte ho volne položený tak, aby sa tekutina vsiakla do kože. Najlepšie je nechať na bolestivých miestach kým uterák neuschne (napríklad cez noc). Ráno sa jednoducho osprchujte vlažnou vodou.

Čím rýchlejšie použijete túto metódu na spálené miesta, tým účinnejšia bude.

Skladanie uterákov a uterák zrolovaný pod zátylkom

Ak máte pocity depresie alebo ste vystresovaní, zrolujte uterák, namočte do vlažnej vody a dajte si ho pod zátylok. Pravidelne dýchajte a pocit nepokoja sa zmierni. Vedeli ste, že výbornou terapiou pri strese, nepokoji a úzkosti ej aj ďalšia uteráková metóda a to skladanie uterákov? Skladanie vám umožní rýchlo prejsť na iné myšlienky a nebudete sa tak veľmi sústrediť na to čo vás trápi. Funguje to aj pri záchvate paniky.Vyskúšajte.

Tampóny

Ak máte prudké krvácanie z nosa, na zastavenie môžete ako prvú pomoc doma použiť aj tampón. Koniec koncov jeho hlavná úloha je absorbovať krv. Prerežte ho na polovicu a opatrne si ho vložte do nosa.

Prvá pomoc, keď príde závrat

Kľaknite si na kolená tak, že si sadnete na svoje päty. Ruky uložte voľne vedľa tela, hlavu zakloňte a zrak nasmerujte na strop – závrat sa na malý okamih môže zosilnieť, ale nemusíte podliehať panike. Takmer hneď ustúpi.

Potom oprite hlavu o zem tak, ako keby ste chceli urobiť kotúľ – hlavu nechajte chvíľu voľne visieť.

Hlavu natočíme na stanu. Záklon smerujte na tú stranu v ktorej pociťujete väčší tlak – môže sa prejavovať ako šumenie či hučanie.

Potom hlavu zdvihneme tak, aby bola v rovine s chrbticou. Hlava je stále naklonená na jednu stranu. 

Rýchlo sa dáme do vzpriamenej polohy. Potom vstaneme. Závrat je zažehnaný.

Všetky pohyby by mali na seba nadväzovať pomerne rýchlo. Jedna poloha by nemala trvať viac ako pár sekúnd.  Video, ako postupovať nájdete TU.

Peroxid vodíka na škvrny od krvi

Ak máte škvrny od krvi na vašom oblečení, existuje jednoduchý trik, ako ich odstrániť, Rýchlo ich potrite peroxidom vodíka, nechajte pôsobiť a je to. Škvrny sú preč.

Ako dostať prsteň z prsta

Použite tenký a elastický  kus tkaniny – napríklad šnúrku alebo dentálnu niť a začnite ju ovíjať tesne okolo prsta. Postupujte od spodku nahor a keď sa dostanete k prsteňu pretiahnite koniec šnúrky cez prsteň. Keď to urobíte budete schopní prsteň rýchlo a jednoducho odstrániť. Pozrite sa, ako to funguje.

Citrón namiesto soli

Jeden z najprísnejších zákazov pre pacientov s ochorením obličiek je soľ. Avšak čo robiť bez tejto základnej prísady? Vďaka soli nám predsa jedlo chutí. Zdravotná sestra ju poradila nahradiť citrónom. Ten má totižto na jedle podobné účinky ako soľ.

Keď sa dusíte a nie je nikto poruke

Zdravotní personál by vám poradil túto metódu, ktorá môže zachrániť život. Jej podstatou je uvoľnenie dýchacích ciest pomocou prudkého vymrštenia vzduchu z pľúc – rovnako, ako keď vám niekto vykonáva Heimlichov manéver.

Pena na holenie

Ak máte ruky lepkavé, alebo mastné a nedajú sa umyť klasickým mydlom, skúste penu na holenie. Ruky budú čisté okamžite.

Manéver Valsalva keď máte vodu v uchu

Tento „problém“ zažil pri kúpaní každý. Najjednoduchší spôsob, ako ho vyriešiť!

Podstatou tohoto manévru je dostať vodu z ucha pomocou tlaku. Vytvorenie tlaku vo vnútri Eustachovej trubice, spôsobí vytlačenie vody von z ucha. Zhlboka sa nadýchnite, zatvorte ústa a zapchajte si nos prstami. Jemne (nikdy to nerobte príliš silno, aby nedošlo k porušeniu bubienka, radšej jemne a viackrát) sa snažte vzduch z nosa vyfúknuť (pri správnom prevádzaní manévru pocítite slabé praskanie). Ďalšie metódy, ktoré pomôžu vytvoriť vo vnútri Eustachovej trubice tlak sú zívanie či žuvanie žuvačky.

Jednoduchý trik, vďaka ktorému vám vydrží parfém na tele celý deň

Stačí streknúť ráno a parfém vydrží až do večera. Vyskúšajte TENTO geniálny trik!

 

Alkohol na zlepené a nepoddajné vlasy

Ak postriekate svoje vlasy prípravkom s malým obsahom alkoholu (stačí zrieť alkohol s vodou!, môže vám to pomôcť pri zamotaných a zlepených vlasoch  Ich rozčesávanie bude takto úplne jendoduché.

Dnes najobľúbenejšie