Rada pre všetkých, ktorí neznášajú utieranie prachu: Finta, vďaka ktorej sa doma nebude usádzať tak rýchlo!

Už nebudete každý deň lietať s handrou!

Ak patríte k ľuďom, ktorý denno-denné utieranie prachu už nemôžu vystáť, máme pre vás zopár trikov, ktoré sa skutočne oplatí poznať. Stačí, ak nabudúce pri čistení domácnosti použijete tieto skvelé triky!

Čarovná handra

Väčší citrón nakrájajte na plátky, dajte do užšieho pohára (napríklad od zaváraniny) a zalejte 3 lyžicami (slnečnicového) oleja. Nechajte asi tak týždeň odstáť na tmavom a chladnom mieste. Potom zmes zalejte jedným hrnčekom vriacej vody a premiešajte. Celý roztok sceďte. Do ešte vlažnej zmesi ponorte čistú handru na utieranie prachu. Potom ju vyberte, vykrútajte a nechajte vysušiť. Takáto prachovka vám nielenže rýchlejšie pomôže zbaviť sa prachu, ale čo je dôležitejšie, zabráni jeho rýchlemu usádzaniu.

Na plast, televíziu a monitory

Prach sadá na tieto povrchy takmer okamžite, ako ho utriete. Stačí, ak povrch pretriete handričkou, ktorá bola namočená vo vode s avivážou a máte pokoj. Aviváž sa postará o statickú elektrinu, ktorá prach priťahuje ako magnet.

Na záver trik od pani Janky: Mne funguje to, že pridám do vedierka s vodou čajovú lyžičku oleja, alebo glycerínu. Pozor ale, aby ste takto neutierali voskovaný nábytok – ten len suchou handrou.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.