Do pôdy vložil banán a vajce. Tento tip môže poslúžiť aj vám!

Na prvý pohľad to môže vyzerať ako veľmi zvláštny nápad. Pozrite sa však, čo sa za ním skutočne skrýva.

Vždy, keď do pôdy sadíme rastliny, existujú tri základné kroky. Vykopať dieru v zemine, pridať správne hnojivo a pravidelne zalievať.

Každý záhradkár vám povie, že kvalitné hnojivo je základ a pre rastlinu pôsobí ako výživa, vďaka ktorej môže rásť v plnej sile a kráse. Okrem klasických hnojív, ktoré si môžeme kúpiť v obchode alebo vyrobiť napríklad z kompostu, existujú aj šikovné záhradkárske triky, ktoré však nepoznajú všetci. Hoci môžu pôsobiť na prvý pohľad zvláštne, ak ich použijete, môžete celkom vynechať starosti s hnojivom.

Banán a vajce

Hnojivo obsahuje zmes látok (ako napríklad síru, dusík a draslík), ktoré poskytujú rastlinám potrebné živiny a vytvárajú ideálne prostredie pre ich rast. Tieto a ďalšie potrebné látky pre vaše rastlinky môžete zabezpečiť jednoducho tak, že do pôdy vložíte banán a vajce.

Potrebujeme:

Priesady (v tomto prípade boli použité priesady rajčín)

Banán

Vajce

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Do pripravenej jamky vložíme banán a vajce, prikryjeme trochou zeminy a vložíme priesadu rajčiny. Banán a vajce začnú do pôdy postupne uvoľňovať cenné látky a živiny, ktoré sa cez korene dostanú až k rastlinke. Rastlinka bude rásť a rozvíjať bez potreby pridávať ďalšie hnojivá či prímesy do pôdy. Stačí len správne zavlažovať a o pár týždňov sa môžete tešiť na bohatú úrodu.

zdroj: youtube