Do pôdy vložil banán a vajce. Tento tip môže poslúžiť aj vám!

Vždy, keď do pôdy sadíme rastliny, existujú tri základné kroky. Vykopať dieru v zemine, pridať správne hnojivo a pravidelne zalievať.

Každý záhradkár vám povie, že kvalitné hnojivo je základ a pre rastlinu pôsobí ako výživa, vďaka ktorej môže rásť v plnej sile a kráse. Okrem klasických hnojív, ktoré si môžeme kúpiť v obchode alebo vyrobiť napríklad z kompostu, existujú aj šikovné záhradkárske triky, ktoré však nepoznajú všetci. Hoci môžu pôsobiť na prvý pohľad zvláštne, ak ich použijete, môžete celkom vynechať starosti s hnojivom.

Banán a vajce

Hnojivo obsahuje zmes látok (ako napríklad síru, dusík a draslík), ktoré poskytujú rastlinám potrebné živiny a vytvárajú ideálne prostredie pre ich rast. Tieto a ďalšie potrebné látky pre vaše rastlinky môžete zabezpečiť jednoducho tak, že do pôdy vložíte banán a vajce.

Potrebujeme:

Priesady (v tomto prípade boli použité priesady rajčín)

Banán

Vajce

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Do pripravenej jamky vložíme banán a vajce, prikryjeme trochou zeminy a vložíme priesadu rajčiny. Banán a vajce začnú do pôdy postupne uvoľňovať cenné látky a živiny, ktoré sa cez korene dostanú až k rastlinke. Rastlinka bude rásť a rozvíjať bez potreby pridávať ďalšie hnojivá či prímesy do pôdy. Stačí len správne zavlažovať a o pár týždňov sa môžete tešiť na bohatú úrodu.

zdroj: youtube

Témy:


Pridajte svoj komentár