Dajte si banán a škoricu 1 hodinu pred spaním: Budete prekvapení, čo to spraví s vašim telom v krátkom čase!

Nápoj, ktorý nie je úplne pre každého, avšak jeho účinok by mal poznať každý. Má veľmi zaujímavú -špecifickú chuť, ktorá nemusí každému vyhovovať. Má ale skvelé účinky. Je to silný prírodný liek, ktorý dokáže rýchlo pomôcť navodiť zdravý spánok a posilní vašu imunitu.

Zbohom lieky na spanie, skúste toto

V nočných hodinách sa začnú diať divy! Môžu za to vitamíny, minerály a iné prospešné látky. Ak si chcete navodiť dobrý spánok, kašlite na prášky na spanie, ale stavte na banán a škoricu, ktoré vám spolu zaručia pohodlný a ničím nerušený spánok.

Svaly, mozog aj srdce

Banán obsahuje aminokyselinu s názvom tryptofán, ktorá prispieva k zvýšeniu hladiny serotonínu, t.j. hormónu šťastia. Ten pomáha regulovať spánok. Skrýva v sebe veľké množstvo horčíku, draslíka a iných minerálnych látok, ktoré uvoľňujú svalstvo.Aby toho nebolo málo, podporuje aj pôsobenie hormónu melatonínu, ktorý je zodpovedný za dobrý spánok.

Arteriálny tlak sa vráti do normálu

Banány znižujú vysoký krvný tlak vďaka tomu, že obsahujú približne 420 mg draslíka.

Mozog aj cievy

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Škorica pomáha ako prevencia Alzheimerovej choroby, Parkinsonovej choroby, roztrúsenej sklerózy i meningitíde. Taktiež pomáha našim cievam a srdcu. Dôležité ale je použiť škoricu celú nie mletú. Škoricu si musíte sami nastrúhať.

Táto zázračná korenina vám môže pomôcť aj v boji proti neplodnosti a znižuje hladinu cukru a cholesterolu v našej krvi. Účinok je jedinečný a výsledky pocítite počas troch dní.

Budete potrebovať:

  • 1 liter vody
  • 2 zrelé banány
  • 2 celé kúsky škorice

Postup:

Pripravte si menší hrniec, nalejte doň vodu a priveďte ju do varu. Odstráňte koniec banánu a pridajte ho do vriacej vody. Nechajte variť po dobu 10 minút. Preceďte a nalejte nápoj do šálky čaju. Pridajte štipku škorice. Vychutnajte si ho hodinu pred tým, než sa uložíte do postele.